Firmalar ürettikleri ürünlerin bazı özellikleri için etiketler oluşturmak isterler. Bu etiketler, firmanın adı ve iletişim numaralarına yer vererek firmanın reklamını en güzel şekilde ve akılda kalıcı yöntem ile yapmak amacı ile üretilmektedir. Damla etiketler görünüş olarak her kesimin dikkatini çeken, estetik görünümlü ve uzun ömürlü, ürünün kullanılacağı alanda dış etkenlerden kendini koruyabilecek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle her türlü alanda rahatlıkla kullanım sağlanmaktadır. Hoş görünümü ile akılda kalıcılığı yüksek olan bu etiketler, firmaların reklam amacını istedikleri şekilde yerine getirmiş olurlar.

CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı

Damla Etiketin Özellikleri

Damla etiketler kullanıldıkları alanın çevresel etmenlerine bağlı olarak gelişebilecek her türlü dış etmenlere karşı dayanıklı olup bir o kadar da estetik görünüme sahiptir. Üzerine dökülen özel madde sayesinde baskının herhangi bir zarar görmesini engeller ayrıca bir mercek görevi görerek tasarımın ön plana çıkmasına yardımcı olur. Üç boyutlu bir derinlik kazanan tasarım, görenleri etkileyecek şekilde dikkat çekici olmaktadır.

Yapıldığı maddenin kaliteli olmasına bağlı olarak sararma, çizilme, kırılma gibi deformasyonlardan korunur. Uygun kalitede malzeme kullanmak ürünün ömrünü de uzatmış olur. Böylece yıllar geçse bile ürünün özellikleri hiç kaybolmaz ve reklamı yapılan firma amacına ulaşmış olur. Bu tarz damla etiket türleri ile ilgili her türlü bilgi için Aykoç Reklam sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Damla Etiket Ve Alüminyum Etikette Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konu her ne olursa olsun yaptırılacak olan etiketin kaliteli malzemeler ile üretilmesi gerekir. Ayrıca üretim yapan firma veya kişilerin bu konuda tecrübeli olması ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlaması da ürünün uzun ömürlü ve dayanıklı olmasına katkıda bulunur. Damla etiket gibi her türlü etiketin belirli bir yapım aşaması bulunuyor. Bu aşamaların doğru kişiler tarafından doğru şekilde yapılması etiketin istenilen şekilde oluşturulmasında önemli rol oynar.

Kimler Damla Etiket Yaptırmalı?

Damla etiket prestijli bir reklam yaptırmak ve bunun uzun yıllar boyunca hatırlanmasını isteyen tüm firmaların tercih etmesi gereken bir etiket türüdür. Herhangi bir baskı yöntemi ile hazırlama ya da baskes makinasından çıkarılan ürün üzerine poliüretan veya epoksi gibi şeffaf bir maddenin dökülmesi ile elde edilen üç boyutlu şekilde, tasarımın üzerinde adeta bir mercek görünümü oluşturan etiket türleri damla etiket olarak adlandırılmaktadır.

Bu hoş görünümü sayesinde dikkat çekici özelliğe sahip olan damla etiketler her firmanın ilgisini çekmektedir. İsteyen tüm firmalara istedikleri şekilde tasarım ve renk seçenekleri de sunulması damla etiketin daha fazla talep edilmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle damla etiket yaptırmadan önce doğru şekilde ve kaliteli ürünler kullanan firmalar tercih edilmelidir. Dilerseniz bu konuda her türlü bilgiyi alabileceğiniz Aykoç Reklam sitesi ile çalışmalar yapabilirsiniz.

Editör: TE Bilisim