AK Parti, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.

CUMHUR İTTİFAKI HEYETLERİNDEN 13. TOPLANTI

Cumhur İttifakı'nın yerel seçim stratejisinin belirleneceği kritik toplantıda, AK Parti ve MHP heyetleri 13. kez bir araya geldi.

MUTABAKAT: 30 BÜYÜKŞEHİR VE 29 İLDE İŞBİRLİĞİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği yapacağını duyurdu.

Gökhan Zan'a rüşvet teklifi ve mafya tehditi Gökhan Zan'a rüşvet teklifi ve mafya tehditi

Yıldız, yapılan toplantıların sonucunda alınan kararlara ilişkin yaptığı açıklamada, "Önce ülkem ve milletim" anlayışıyla gerçekleşen görüşmelerin, karşılıklı anlayış ve iyi niyet içinde tam bir mutabakat ve uyumla sonuçlandığını vurguladı.

STRATEJİ BELİRLENDİ: ADAY DESTEKLERİ VE İŞBİRLİKLERİ

Toplantılarda alınan kararlara göre, 30 büyükşehirde işbirliği yapılacak. Mersin ve Manisa'da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayları desteklenirken, 28 büyükşehirde ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına destek verilecek. Ayrıca, büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22'sinde her iki parti kendi adaylarıyla seçime katılacak; geri kalan 29 il merkezinde ise işbirliği yapılacak.

ÖNEMLİ DESTEK KARARLARI

Cumhur İttifakı, tarihi öneme sahip Ahlat'ta AK Parti adayını, Söğüt'te ise MHP adayını destekleme kararı aldı.

Toplantıya MHP adına katılan Mahalli İdareler Seçimi Müzakere heyetinde yer alan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül de Yıldız'a eşlik etti.