Spor dünyasının önemli isimlerinden Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında spor gelişmelerini değerlendirdi. Dilmen, özellikle Fenerbahçe ile Galatasaray arasında merakla beklenen Süper Kupa finali ve sporun gündemine dair birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Dilmen'in kapsamlı değerlendirmesi:

PLAY-OFF SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK VE YABANCI KURALI AÇIKLAMALARI

Dilmen, Türk futbolunun gündemindeki önemli konulardan biri olan play-off sistemi ve yeni yabancı kuralına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Play-off'un şu an itibariyle askıya alındığını belirten Dilmen, yabancı oyuncu sayısının 12'ye düşeceğini ve 30 kişilik kadronun 26 kişiye ineceğini ifade etti. Bu yeni düzenleme ile takımların ister 5, ister 12 yabancı oyuncu oynatabileceğini vurgulayan Dilmen, aynı zamanda 21 yaş altı 3 yerli oyuncu alımının da mümkün olduğunu aktardı.

Dünya Basını Fenerbahçe'yi Konuşuyor: U19 ile Maça Çıktı ve Çekildi! Dünya Basını Fenerbahçe'yi Konuşuyor: U19 ile Maça Çıktı ve Çekildi!

KUPA MAÇLARINDA YENİ DÜZENLEMELER

Dilmen, kupa maçlarındaki yeni düzenlemelere de değindi. Takım sayısının 24'e düşürüleceğini belirten Dilmen, 6 tane 4'lü grup oluşturulacağını ve takımların Avrupa'daki gibi 3 maç oynayacaklarını açıkladı. Ev sahibi durumunun da göz önüne alındığını ifade eden Dilmen, çeyrek final, yarı final ve final gruplarından çıkacak takımların belirlenmesinin ardından tek maç üzerinden mücadele edileceğini belirtti.

SÜPER KUPA FİNALİ İDDİASI VE TFF'NİN PLANLARI

Spor gündemindeki en çok merak edilen konulardan biri olan Süper Kupa finali hakkında da konuşan Dilmen, TFF'nin 25 Ocak'ı düşündüğünü ancak bu tarihi 26 Mayıs'a kadar kaydırmayı düşündüklerini ifade etti. Dilmen, Ali Koç ve Okan Buruk'un da mart ayında cuma günü oynanabileceği yönündeki önerisini değerlendirerek, iki takımın da bu konuda olumlu bir karar verebileceğini belirtti ve federasyonun bu süreçte müdahale etmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.