Günlük hayatın koşuşturmacası, saç şekillendiricileri yüksek ısıda kullanma, yanlış ürün kullanımı veya genetik faktörlere bağlı olarak saçlarınız yıpranıp sağlıksız bir görünüme kavuşabilir. Oysa saçlarınızı pırıl pırıl gösterecek, nemli ve canlı bir görünüm kazandıracak yöntemler çok yakınınızda! Saç bakım rutininizde yapacağınız küçük değişikliklerle büyük etkilere hazır olun. İşte, karşınıza saçlarınızın parlaklığını artıracak birkaç taktik...

SAÇ PARLAKLIĞINI ARTIRAN ÖNERİLER

Besleyici yağları saç bakım rutininize ekleyin

Düzenli olarak kullanacağınız saç bakım yağları saçlarınızın beslenmesini destekler. Beslenen saçların da sağlıkla ışıldaması kaçınılmaz, öyle değil mi? Saç deriniz ve saç uçlarınız için uygun yağları haftada 1-2 kez maske şeklinde kullanabilirsiniz. Biberiye yağı, badem yağı veya argan yağı gibi yağların içeriklerini inceleyerek saç tipinize ideal ürünü bulabilir, canlı saçlar için ilk adımı atabilirsiniz!

Yastık kılıfınızı saten olanlarla değiştirme zamanı

Uyurken saatlerce saçınızla temas eden yastık kılıfları bu süreçte büyük rol oynuyor. Saten yastık kılıfları kullanarak saçınızın kırılmasının, yıpranmasının ve elektriklenmesinin önüne geçebilirsiniz. Sabahları Rapunzel gibi uyanmak istiyorsanız bu öneriyi dikkate alın deriz!

Saçlarınızı soğuk suyla durulayın

"Sıcak suyla banyo yapmanın keyfi bir başka." diyenlerdenseniz en azından saçınız için bu alışkanlığınızı değiştirmeye çalışabilirsiniz. Sıcak su saç tellerinizi zayıflatıp matlaştırır. Durulama aşamasında soğuk su kullanarak dirençli, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz!

sac-parlakligini-artiran-oneriler-zfrd

Dengeli beslenme olmazsa olmaz

Konya'da sabaha karşı yürek yakan kaza: 3 kişi öldü! Konya'da sabaha karşı yürek yakan kaza: 3 kişi öldü!

Saçınızı yalnızca dışarıdan değil, içeriden de beslemek saç sağlığını büyük ölçüde etkiliyor. Protein zengini yiyecekler ve sağlıklı yağlar içeren besinler tüketmek saçlarınızın hem uzamasını hem parlaklığını destekler. Dengeli ve düzenli bir diyet, takviye edici vitaminler ve bol su tüketimiyle mat saçlara elveda!

Saç tipinize uygun krem ve maskeler kullanın

Saç tipiniz için doğru ürünleri kullanmak, ürünlerden maksimum verim almanızı sağlar. Mat ve zayıf saçlar için çeşitli bakım ürünlerini doğru sırayla kullanmayı ihmal etmeyin. Şampuanla yıkadığınız saçınıza durulanabilir bir bakım kreminin ardından duş sonrası durulanmayan kremler kullanabilirsiniz. Haftada bir nemlendirici maskeler yapmayı da aklınızda bulundurun!