Konya'nın Çumra ilçesinde yaşayan ve 102 yaşına merdiven dayayan Hasan Yaşar, 5 çocuğu ve 55 torunuyla birlikte hayatını sürdürüyor.

Kendi gayretleriyle birçok işi başaran Yaşar, alkollü içecekleri kullanmamak, sigara içmemek ve çalışkanlığıyla tanınıyor.

Aynı zamanda, Başbakan Adnan Menderes ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi siyasetteki önemli isimlerin çalışma azmiyle kendisini özdeşleştiriyor.

YAŞAR'IN HAYAT YOLCULUĞU

1922 yılında Çumra'da doğan Hasan Yaşar, ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra köy yaşamına geri döndü.

Tarımla uğraşan Yaşar, ardından askerlik hizmetini yerine getirdi ve evlendi. Mahallesinde muhtarlık ve belediye azalığı gibi görevler üstlendi. Siyasi arenada da yer alarak dönemin önde gelen isimleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

Ölüm onu balayında yakaladı, 21 yaşındaki Nazlı'nın kahreden ölümü! Ölüm onu balayında yakaladı, 21 yaşındaki Nazlı'nın kahreden ölümü!

AİLESİ VE ÇOCUKLARI

Evliliğinin üçüncü yılında ilk çocuğunu kucaklayan Yaşar, 3 oğlu ve 2 kızı olduğunu belirtiyor.

Tüm çocuklarını evlendiren ve iş sahibi yapmayı başaran Yaşar'ın torun sayısı ise 50'yi aşıyor.

DEĞİŞEN YAŞAM KOŞULLARI

Yaşar, zaman içinde yaşam koşullarının nasıl değiştiğine dair gözlemlerini paylaşıyor.

Tarlaları öküzlerle sürmenin yerini traktörlerin aldığını ve teknolojinin yaşamı kolaylaştırdığını dile getiriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÇALIŞKANLIĞI

Hasan Yaşar, siyasetçilerle olan deneyimlerini paylaşırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da çalışkanlığını vurguluyor. Erdoğan'ı, zorluklara rağmen sürekli mücadele eden bir lider olarak tanımlıyor ve dualarını esirgemiyor.

Bu sözlerle, Hasan Yaşar hem yaşam öyküsünü aktarıyor hem de geçmişle günümüz arasında köprü kurarak yaşanan değişimleri ve siyasi figürlerin rolünü vurguluyor.

Editör: İsa Aslantaş