Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığına Kemal Memişoğlu'nu Atadı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu'nu Sağlık Bakanı olarak atadı. Yaklaşık 8 yıldır İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Memişoğlu, pandemi sürecinde yaptığı çarpıcı açıklamalarla dikkat çekmişti.

Kemal Memişoğlu, Haberler.com ekranlarında yaptığı konuk konuşmasında sağlıkçıların önemine vurgu yaparak, "Sağlık kadar sağlıkçılarımızın da kıymetini bilmemiz gerekiyor. Pandemi sürecinde dünyada örnek gösterilen birçok ülkeden daha iyi bir sağlık hizmeti sunduk. Hiçbir vatandaşımız sağlık hizmetinden mahrum kalmadı, parası olmayan hiç kimseye sağlık hizmeti veremedik. Türkiye'nin sağlıkçıları dünya standartlarında bir sağlık ordusuna sahiptir" ifadelerini kullanmıştı.

Akrabasını öldürüp tehdit videosu yayınladı Akrabasını öldürüp tehdit videosu yayınladı

Fahrettin Koca'nın görevi devrettiği Kemal Memişoğlu'na dair geçmişteki tartışmalar da gündemde kalmıştı. Geçtiğimiz yıl TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı "Hekimler niye yurt dışına göç ediyor?" tartışmasında, Koca'nın para sayma hareketi yaparak verdiği cevap muhalefet ve sağlık camiasından büyük tepki almıştı.

Editör: Haber Editörü