Sakarya'da Yaşanan Katliam Gibi Kaza: Uydu Sistemi Sis Bulutunu Kaydetti

Gaziantep'te Velayet Kararı Cinayete Dönüştü: Anne ve Kayınpeder Öldürüldü! Gaziantep'te Velayet Kararı Cinayete Dönüştü: Anne ve Kayınpeder Öldürüldü!

Sis Bulutunun Katliam Anındaki Fotoğrafı Ortaya Çıktı
Sakarya'da 28 Aralık Perşembe günü meydana gelen ve 10 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı korkunç kaza anında uydu sistemine düşen sis bulutunun fotoğrafına ulaşıldı. Ulaşılan uydu fotoğrafı, kazanın yaşandığı bölgedeki sisin yoğunluğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Katliam Gibi Kaza Detayları
Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya geçişi Taşkısığı mevkiinde gerçekleşen facia, saat 04.50 sıralarında meydana geldi. Yoğun sisin etkili olduğu bölgede 3'ü otobüs olmak üzere toplam 7 aracın karıştığı kazada 10 kişi hayatını kaybetti, 63 kişi yaralandı. Olayın ardından bölge adeta savaş alanına döndü; kazaya karışan araç sürücüleri gözaltına alındı. Savcılık ifadesi alınan sürücülerden bazıları serbest bırakılırken, bazıları ise adli kontrolle serbest kaldı.

Tutuklamalar ve Kusur İddiaları
Kazada sorumlulukları olduğu iddia edilen Metro Turizm'e ait 50 ACU 195 plakalı otobüs şoförü H.Ö., Ankara-İstanbul seferi yapan 34 CYN 109 plakalı otobüs şoförü S.S., ve Adana'dan Bulgaristan'a giden 01 ZT 460 plakalı tırın sürücüsü O.K. jandarma işlemlerinin ardından 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet verme' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zincirleme kazada kusurlu olduğu öne sürülen araçlar arasında, hafif ticari aracın tıra arkadan çarpması, kamyonetin hız limitini aşması ve diğer yolcu otobüsünün arkadan çarpması yer aldı.

Sis Bulutunun Uydu Sistemine Yansıyan Anı
Kaza sabahı, faciaya sebep olan sis bulutunun uydu sistemine düşen fotoğrafı ortaya çıktı. Bu fotoğraf, adeta şehri kaplayan sisin yoğunluğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Kazanın yaşandığı anlarda sisin etkisiyle oluşan görüş engelini belgeleyen bu fotoğraf, olayın çözümüne ve benzer felaketlerin önlenmesine yönelik önemli bir veri olarak nitelendiriliyor.

aw111962_04

Kaynak: İHA