Sakarya'nın Adapazarı ilçesi, bir kıskançlık krizinin acı sonucuna tanık oldu. İddiaya göre, kendisini aldattığını düşünen bir kişi, eşini öldürdü ve iddialara göre ilişki yaşadığı kişiyi de yaraladı. Bu olay sonrası gözaltına alınan şüpheli, ilk kez yargıç önüne çıktı.

OLAYIN PERDE ARKASI

Sanık, mahkemede verdiği ifadede, olay günü karşılaştığı şok üzerine yaşananları anlattı. Eşinin eski telefonunda rastladığı cinsel içerikli görüntüler sonrası yaşananlar zincirinin başladığını belirten sanık, "112'yi arayarak eşimi ve iddia edilen sevgilisini vurduğumu bildirdim. O an keşke hiç olay yerine gitmeseydim" dedi.

5 Ekim 2023 tarihinde Camili Mahallesi'nde meydana gelen olayda, sanık İ.A., eşini ve B.Y.T. isimli şahsı silahla vurarak yaralamıştı. Ağır yaralanan eşi T.A., kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Yaralanan B.Y.T. ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hüzünlü Bayram: Malatya'da Depremin İzleri Mezarlıkta Hüzünlü Bayram: Malatya'da Depremin İzleri Mezarlıkta

YARGI SÜRECİ BAŞLADI

Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada, sanık İ.A., merhum eşinin annesi, taraf avukatları ve sanığın yakınları hazır bulundu. Eşinin babası ise başka bir ilden video konferans yoluyla duruşmaya katıldı.

Sanık, savunmasında 2014 yılında evlendiği eşiyle aralarında yaşananları detaylı bir şekilde anlattı. Eşinin telefonundaki videoları keşfetmesiyle başlayan süreç, sanığın yaşananlara nasıl tepki verdiğini açıkça ortaya koydu.

AİLENİN VE SAVCILIĞIN TUTUMU

Olayı "Evden kovabilirdi ama öldürmesini kabul etmiyorum" sözleriyle değerlendiren T.A.'nın annesi C.K., sanıktan şikayetçi oldu. Cumhuriyet savcısı ise sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteleyerek sanığın tutukluluk halinin sürmesine karar verdi.

(Kaynak: İHA)