Salsa dansı, sosyal bir Latin dans çeşidinden biri olarak birçok dans tutkununun gözde dansları arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük dans okulu olan Danskeyfi Altunizade dans okulunda başarılı dans hocalarının engin deneyimleriyle dansçılara verilen salsa dans kursu oldukça çok talep görmektedir. Salsa dans kursu eğitiminde ilk derslerde temel adımlar, dönüş teknikleri, duruş ve denge egzersizleri, partnerli yönlendirme ve yön alma teknikleri salsa müzikleri olan hareketli caz müzikleri eşliğinde dans hocaları tarafından öğretilir.

Kahramanmaraş'ta ilçe belediye başkan adayları belirlendi! Kahramanmaraş'ta ilçe belediye başkan adayları belirlendi!

Danskeyfi Altunizade dans okulunun başarılı dans hocaları tarafından uygun ekipman ve ortamda verilen salsa dansı eşli dansların en eğlenceli türlerinden biridir. Latin dans kursu arasında en çok tercih edilen salsa dans kursu, dans etmek isteyenlere Latin müziğinin ritmik ve canlı yapısı ile hareket ederek hem daha sağlıklı bir vücud hem de günlük hayatın stresinden uzaklaşmayı sağladığı gibi hobi edinmelerini de kazandırır.

Salsa Dansının Püf Noktaları

En çok beğenilen danslar arasında yer alan salsa dansını iyi ve kalıcı öğrenmek için salsa dans kursu eğitimine düzenli olarak katılım sağlanmalıdır. Dans eğitimlerinde partnerin arasındaki göz kontaklarının bozulmaması çok oldukça önemlidir. Salsa dansında daha iyi bir dans kontrolü için ve dengede durulabilmesi için atılan adımların büyüklüğünü diğer ayaktan fazla yapılmamalıdır. Salsa dansında partnerler dönüş yaparken bir noktaya odaklanarak dönüş yapmaları dansın daha kolay bir şekilde öğrenilmesini sağlar. Danskeyfi Altunizade dans okulunda salsa dansı tüm detaylarıyla kalıcı bir şekilde öğretilir.

Kaynak: https://danskeyfialtunizade.com/salsa-kursu/