Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı'nın liderliğinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından Türkoğlu ilçesinde inşa edilen uçak parçaları üretim tesisini incelemek üzere ziyarette bulundu.

TUSAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI TESİSİ DEĞERLENDİRDİ

Vali Ünlüer, eski Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ve Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan ile birlikte tesisin gelişimini inceledi. Aynı zamanda, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'dan tesisin son durumu ve süreci hakkında bilgi aldı.

Başkan Görgel’in Talimatıyla Kira Ücreti Yarıya İndirildi Başkan Görgel’in Talimatıyla Kira Ücreti Yarıya İndirildi

tusas-sanayi-uretim-tesis

TESİS İLE İLGİLİ ÖNEMLİ İSTİHDAM İMKANLARI KONUŞULDU

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, Türkoğlu ilçesinde kurulan uçak parçaları üretim tesisinin tam kapasiteye ulaştığında önemli bir istihdam kaynağı olacağını vurguladı. Bu, bölgedeki ekonomik büyümeye ve istihdam olanaklarına olumlu bir katkı sağlayacak önemli bir adımı temsil ediyor.

YATIRIM İÇİN TUSAŞ'A TEŞEKKÜRLER

Vali Ünlüer, eski Bakan Kirişçi ve beraberlerindeki heyet, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından Kahramanmaraş'a yapılan bu önemli yatırım için teşekkür etti. Savunma sanayisinin gelişimine destek olacak olan bu tesis, bölgede ekonomik büyüme ve istihdam fırsatlarına katkı sağlayacak.

Editör: İsa Aslantaş