İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere "hür ve müstakil" bir şekilde katılacaklarını daha önce duyurmuştu. Ancak, CHP ile ittifak yapmama kararı üzerine partisinden gelen eleştirilere karşı sert bir tavır takındı.

AKŞENER: "BÜTÜN SORUMLULUĞU BEN ALIYORUM"

Akşener, son olarak Genel İdare Kurulu'nda gerçekleştirdiği konuşmada, ittifaksız seçim eleştirilerine karşı çıkarak partisinin yönetimine karşı bir istifa sinyali verdi. Artı Gerçek'te yer alan habere göre, Akşener, "Bütün sorumluluğu ben alıyorum" diyerek, 14 Mayıs tarihinde alınan oy oranı altına düşülmesi halinde istifa edeceği sözünü verdi.

Seçimi kazanmıştı! AK Parti'de Selahattin Çolak disiplin kuruluna sevk edildi Seçimi kazanmıştı! AK Parti'de Selahattin Çolak disiplin kuruluna sevk edildi

İYİ PARTİ İÇİNDE GERİLİM ARTIYOR

CHP ile ittifak yapmama kararı, İYİ Parti içinde gerilimi artırmış ve birçok üye istifasını sunmuştu. Akşener'in bu istifa resti, partideki içsel gerginliği daha da artırarak 31 Mart seçimlerine yönelik belirsizlikleri derinleştirdi. Akşener'in liderliğindeki İYİ Parti'nin, seçim sürecinde nasıl bir strateji izleyeceği ve bu istifa restinin partinin geleceğini nasıl etkileyeceği ise merak konusu oldu.