AK Partili vekilden Burcu Köksal’a: Belediyede böcek varsa savcılığa gitsin AK Partili vekilden Burcu Köksal’a: Belediyede böcek varsa savcılığa gitsin

Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Hassa Belediye Başkanlığı'nı kazanan Selahattin Çolak'ın, bir toplantıda kullandığı ifadeler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

HASSA BELEDİYE BAŞKANI'NIN SÖZLERİ ÜZERİNE AÇIKLAMA

AK Partili Selahattin Çolak'ın seçim sonrası gerçekleştirilen bir toplantıda Samandağlılar ile ilgili sözleri kamuoyunu hareketlendirmişti. Bu durum üzerine AK Parti Hatay İl Başkanlığı sessiz kalmadı ve konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

KENTİN KARDEŞLİK İKLİMİ KORUNACAK

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir parti olduklarını vurgulayan AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, Hassa Belediye Başkanı Selahattin Çolak'ın sarf ettiği ifadeler nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti. Erdoğan, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti olarak toplumumuzun her kesimini kucaklayan siyaset anlayışımızdan ve dilimizden asla taviz vermeyeceğimizi ifade eder, Hatay’ımızın kadim hoşgörü ve kardeşlik iklimini hassasiyetle koruyacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz." şeklinde konuştu.