İstanbul'da Sefaköy Metrobüs Durağındaki Üst Geçit Çalışmaları Trafiği Felç Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, Sefaköy metrobüs durağında yürütülen üst geçit montaj çalışmaları nedeniyle trafikte ciddi bir aksamaya sebep oldu. Bu durum, vatandaşların ve sürücülerin tepkisine neden oldu.

Trafik Kapatıldı, Yoğunluk Havadan Görüntülendi

Yaklaşık bir aydır devam eden çalışmaların bu sabah itibariyle yolun bir kısmının trafiğe kapatılması, Sefaköy bölgesinde adeta durma noktasına gelinmesine neden oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, E-5 kara yolu Sefaköy metrobüs durağına inşa edilen köprünün üst tablasını vinç yardımıyla sabah saatlerinde yerine monte etmeye başladı. Ancak, üst tablanın konulacağı ayağın metrobüs yoluna yerleştirilmesi, vatandaşların dikkatini çekti.

Trafikte Uzun Kuyruklar Oluştu, Gecikmeler Yaşandı

Bu montaj işlemi nedeniyle sabahın erken saatlerinden itibaren Edirne istikameti trafiğe kapatıldı ve ulaşım yan yol üzerinden sağlandı. E-5 kara yolunda oluşan bu durum, yoğun trafik ve uzun kuyruklara sebep oldu. Ayrıca, metrobüs yolunda tek şeride düşürülmesiyle de uzun kuyruklar ve gecikmeler yaşandı.

İklim değişikliğiyle mücadelede gençlik gücü: Kahramanmaraş'ta etkileyici çevre semineri İklim değişikliğiyle mücadelede gençlik gücü: Kahramanmaraş'ta etkileyici çevre semineri

Vatandaşlardan Tepkiler Yükseliyor

Yaklaşık bir aydır devam eden çalışmalar nedeniyle bölgede yaşanan yoğunluk, dron ile havadan görüntülendi. Bir vatandaş, 1 buçuk saat trafikte kaldığını belirterek, "Bu nasıl bir şeydir? Niye bu kadar insana eziyet ediyorlar ki?" diye tepki gösterdi. Başka bir sürücü ise "Sadece Yenibosna'dan buraya 1 buçuk saatte geldim. Avcılar'a gideceğim" diyerek sıkışıklıktan şikayet etti. Üst geçit çalışmaları nedeniyle E-5 kara yolunu ve metrobüs hattını kullanan vatandaşlar, sabah saatlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle 1 saatlik gecikme yaşadı.