Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşanan olayda, akülü tekerlekli sandalye hırsızı, çaldığı sandalye ile kentte 8 kilometre yol aldı. Şarjı biten sandalyeyi kullanarak çevredeki hurdaları toplayan hırsız, ardından hurdaları eskiciye satarak yakayı ele verdi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERALARINDA

21 Ocak'ta Akkapı Mahallesi'nde gerçekleşen olay, güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Hırsız, çaldığı akülü tekerlekli sandalye ile kent sokaklarında dolaşırken ve şarj bitince hurdaları toplarken kameralara yakalandı.

Evren Barış Yavuz gözaltına alındı Evren Barış Yavuz gözaltına alındı

aw131579-02-h5m6

HIRSIZLIK MAĞDURU: YASİN O.NUN ŞOK ANI

Olayın mağduru Yasin O., sabah sandalyesinin çalındığını fark ederek polise haber verdi. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyerek hırsızın kimliğini tespit etti.

HIRSIZ ENSELENDİ

Yakalanan hırsız, Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde kıskıvrak yakalandı. Şüpheli, ifadesinde çaldığı akülü tekerlekli sandalye ve hurdaları bir eskiciye 268 TL’ye sattığını itiraf etti.

aw131579-04-rd5v

Bu olay, sıradışı bir hırsızlık vakası olmanın yanı sıra, hırsızın kameralara yansıyan ilginç hareketleriyle de dikkat çekiyor.