Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde yürütülen askeri harekât esnasında, terör örgütlerinin düzenlediği saldırı neticesinde Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in şehit olduğunu, yanı sıra iki askerin de yaralandığını duyurdu. Peki, Şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in hayatı ve kökeni hakkında merak edilenler nelerdir? İşte bu soruların yanıtlarını ve olayın detaylarını yazımızda bulacaksınız.

ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ KADİR DİNGİL'İN YAŞAMI VE KÖKENİ

Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre, 3 Şubat 2024 tarihinde, Irak'ın kuzeyindeki operasyon sahasında, bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı taciz ateşi sonucu, Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil şehit olmuş, iki değerli askerimiz ise yaralanmıştır. Bakanlık, bu trajik olay sonrası yaptığı duyuruda, "Yaralı askerlerimiz hemen hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Bu elim hadisede hayatını kaybeden kıymetli şehidimize Allah'tan rahmet, yas içindeki ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize ise acil şifalar temenni ederiz." ifadelerini kullandı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil, Mehmet Dingil'in oğlu olarak Osmaniye'nin Çona köyünde dünyaya gelmiştir. Genç yaşında şehadete ulaşan Dingil, Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında görev yaparken, hain bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Şehadet haberi, ailesine ve tüm ulusa büyük bir üzüntüyle ulaşmıştır.