2017 yılında Batman'da hain bir terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren Aybüke Yalçın'ın dokunaklı yaşamı, büyüleyici bir sinema eserine dönüşüyor.

23 yaşında terörün acımasız kurbanı olan genç öğretmen Aybüke'nin hayatı, beyaz perdede izleyiciyle buluşacak. Film, "Aybüke" adıyla anılacak. Tam 6 yıl önce, Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda, saldırıya uğrayan araca isabet eden kurşunla ağır yaralanan öğretmen Aybüke Yalçın, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirerek şehit oldu. Aybüke'nin hayatı ise "Aybüke" ismiyle beyaz perdeye taşınacak.

"Aybüke" filmi, terörün acımasız gerçekliğini yansıtan bir eser olacak. Film, TRT işbirliğiyle hayata geçirilecek ve Aybüke öğretmen rolünü yetenekli oyuncu Nihayet Şahin üstlenecek. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Şahin, Aybüke'nin çocukluk dönemini canlandıracak. Aysima Zeynep Erişir ise Aybüke öğretmenin gençlik yıllarını canlandıracak.

Yalı Çapkını dizisinde kantarın topuzunu kaçıracak ayrılık kararı! Yalı Çapkını dizisinde kantarın topuzunu kaçıracak ayrılık kararı!

24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında vizyona girecek olan film, yönetmen Murat Onbul tarafından yönetiliyor. Senaryo Ozan Bodur'a ait. Filmin içinde, Aybüke Yalçın'ın babası Sadık Yalçın rolüyle Deniz Hamzaoğlu yer alacak. Aybüke öğretmenin kısa ama etkileyici hayatında önemli izler bırakan diğer karakterlerden "Ragıp Baba"yı Turgay Tanülkü, "Kaymakam"ı Engin Hepileri, "Fırıncı Numan"ı Necip Karakaya, "Civan"ı Doğukan Çevik, "Bedri"yi Musab Doğan, "Seher"i Zeliha Kendirci, "Mithat"ı Mustafa Keser, "Dilan"ı Buse Pehlivan, "Erdal"ı Onur Yenidünya, "İzzet"i Ercüment Çırak, "Tuğçe"yi Gizem Arıkan, "Buket"i Gülşah Aydın, ve "Dilan"ı ise Aslıhan Kapanşahin canlandıracak.

316371988_416068603934135_7267708621680857216_n

caner_1

"Aybüke" filmi, çekimlerine Ankara Haymana'da başlayacak. Şehit öğretmenin annesi Zehra Yalçın ise usta oyuncu Bihter Dinçel tarafından canlandırılacak.