İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan'ın Kemah kırsalında gerçekleştirilen Kahramanlar-28 operasyonunda, aralarında biri yeşil kategoride biri gri kategoride olmak üzere aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

KOMANDOLAR VE GÜVENLİK KORUCU TİMLERİ SICAK TEMAS SAĞLADI

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, operasyonun İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlendiğini ve komandolar ile güvenlik korucu timleri arasında teröristlerle sıcak temas sağlandığını belirtti.

2 TERÖRİST, ŞEHİT EDİLEN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞLARIN KATİLİYDİ

Operasyon sonucunda etkisiz hale getirilen teröristlerin, 21 Ekim 2021'de Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu'yu, 10 Haziran 2016'da ise Piyade Uzman Çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel'i şehit eden teröristler olduğunu bildiren Yerlikaya, şu ifadelere yer verdi:

"Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde yeşil kategoride yer alan ve 3 Jandarma Uzman Çavuşumuzun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve gri kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi."

H.G.'NİN EYLEMLERİ TESPİT EDİLDİ

Bakan Yerlikaya, Yunus Babayiğit'in, 3 güvenlik görevlisinin şehit edilmesine ve 5 güvenlik görevlisinin yaralanmasına neden olan 6 eyleme katıldığını ve 6 eylemin talimatını verdiğini belirterek, H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşın şehit edilmesine ve 1 güvenlik görevlisinin yaralanmasına neden olan 6 eyleme katıldığını açıkladı.

Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir

MÜCADELE AMANSIZCA DEVAM EDECEK

Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren Jandarma birimlerini tebrik ederek, "Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecek" dedi.

yerlikaya-2-lg1z