Her Ramazan ayının vazgeçilmez programlarından biri olan Günbatı programı bu ramazanda da Trabzon Caddesinde önemli konuklarını ağırlamaya devam etti. Ak Parti camiasının yakından tanıdığı İş İnsanı Papuççu canlı yayında Gazeteci Mesut Tuğrul’un sorularına içtenlikle cevap verdi.

 “PARTİMİZ İLE OMUZ OMUZA SAVAŞACAĞIZ”

AK Parti teşkilatının kendisi için vereceği tüm görevlere elinden geldiğince yapmaya devam edeceğini ifade eden Papuççu, “Biz teşkilatların her kademesinde hangi görev verilirse verilsin hepsini elimizden geldiğince yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bugün milletvekilliği için aday adaylığı sürecinde bulunduk ama ne olduğumuz ve olacağımız önemli değil, biz teşkilata ve davaya gönül verdiğimiz için hangi görev verilirse verilsin devam edeceğiz. Biz dava bilinci ve şuuruna inanan Cumhurbaşkanımıza inanan ve bu şehre inanan dertli bir insanız. Bu dertli insan olma hasebi ile de biz bu süreci olup olmamak önemli değil, yine partimizin yanında omuz omuza savaşacağız” dedi.

“AK PARTİ YİNE SEÇİMLERDEN BAŞARI İLE ÇIKACAK”

AK Parti’nin uzun yıllardır Türkiye’ye büyük katlılar sunduğunu dile getiren Ender Umut Papuççu, “Son aldığımız bilgilere göre yaklaşık 500 bin seçmenimiz buralarda. Yani 200 binin üzerinde seçmenimiz ise halen dışarıda. Buna rağmen bu seçimde katılımların çok ciddi olacağını düşünüyoruz. Oy oranlarında ise hem Kahramanmaraş hem de Türkiye özelinde AK Parti’nin oyu yüksek. Kahramanmaraş’ta da AK Parti’nin yine birinci parti olarak seçimlerden başarı ile çıkacağını düşünüyorum. Partimizin yaptığı çalışmaların diğer partiler tarafından başarılamayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“SECCADE OLAYINDA NE MESAJLAR VERİLDİĞİNİ BİLİYORUZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde seccade üzerinde verdiği fotoğraf hakkında da konuşan Papuççu, şunları dile getirdi: “Cumhurbaşkanımızın uzun yıllardır bu memleket için yaptıklarını biliyoruz ve gördük. Şehrimizin nereden nereye geldiği ortada. Kimlerin karşı tarafı desteklediğini biliyorsunuz ve görüyorsunuz. Kemal Kılıçdaroğlu seccade olayından sonra özür diledi ama o seccadeye basarak kimlerin fotoğraf verdiğini biliyoruz. O fotoğrafta farklı mesajlar vardı ama tutmadı ve hiçbir zaman da tutmayacak. Bu halkın feraseti ve iradesi bunların algısını yakacaktır.”

Kahramanmaraş'ta korkunç olay! Baraj gölüne atladı Kahramanmaraş'ta korkunç olay! Baraj gölüne atladı

“BU ŞEHRİ SEVİYORUZ VE BURAYI TEKRARDAN AYAĞA KALDIRACAĞI”

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında şehrin güçlü bir şekilde ayağa kalkacağına inandığını vurgulayan başarılı iş insanı Papuççu, “Deprem sonrası Kahramanmaraş’ın toparlanma süreci: 6 Şubat’ta yaşanan deprem gerçekten asrın felaketiydi ve normal bir deprem değildi. Ben 2020 yılındaki Elazığ depremini de yaşadım. Kahramanmaraş’ta olan üst üste 2 deprem asrın felaketi çok ciddi mal ve can kayıplarına neden oldu. Kahramanmaraş büyük ve gelişmiş bir şehir. Aynı zamanda sanayisi de güçlü bir şehir. Kahramanmaraş’ı biz çok seviyoruz ve bu şehri ayağa kaldırmak için çaba sarf edeceğiz. Bu süreçte tabi ki yıkımlar hanelerimize zarar verdiği kadar iş yerlerine de zarar verdi. Tabi devlet tüm imkânları ile aynı zamanda Cumhurbaşkanımız dört defa gelerek büyük mücadele verdiler. Hızlıca şehrimizi toparladılar ve enkaz kaldırma çalışması da hemen hemen bitti. Aynı zamanda konteyner kentler yapıldı ve insanlarımız oralara yerleşti. Ben bu şehrin en kısa sürede ayağa kalkacaktır ve inşallah 14 Mayıs tarihinde bu şahlanış daha hızlı olacak. Biz çok ciddi bir sanayi şehriyiz. Deprem sonrası devletimiz tüm kanalları ile afetin yaşandığı yerlere yetişti. AK Parti’nin Van’da Elazığ’da yaşanan depremlerin ardından hayata geçirdiği yerler ortada. Tabi bu depremde alan geniş olduğu için biraz daha zaman alabilir ancak devletimiz ve ülkemiz büyük bir ülke, bunun da üstesinden gelecektir. Şartlar ağır, yük ağır ama barınma ve yiyecek konusunun dışında şehrimizin sanayisinin de ayağa kaldırılması gerekiyor. Bu konuların bir kısmı yapılamaya çalışılıyor yeni yapılacak yeni yatırımlar konusunda destekler gelecektir” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZ ŞEHRİNE GERİ DÖNMELİ”

Asrın felaketi sonrasında şehrini bırakıp başka yerlere yerleşen vatandaşlara da çağrıda bulunan Papuççu, “Büyük bir traavma yaşandı ve herkes ailesini güvenli yere götürme telaşına kapıldı. Halkımızın şehrine geri dönmesi için çaba sarf etmemiz gerekiyor, onlara teşvikler yapmamız gerekiyor. Hayta burada bir şekilde devam ediyor, iş yerleri yavaş yavaş acımaya başlandı. Biz sanayiciler de üreterek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Onların da bu şehre, doğup büyüdükleri bu güzel kente sahip çıkmaları gerekiyor. İnsanlarımızı mutlaka geri dönüp ellerini taşın altına koymaları gerekiyor. Eğer bunu yapmazsak bu şehir zor ayağa kalkar” dedi.

Editör: TE Bilisim