MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sağlık nedenleriyle Meclis'teki 23 Nisan törenlerine katılmamasının ardından, sosyal medya hesabından paylaşılan bir video, dikkatleri üzerine çekti.

Bahçeli'nin yürüyüş yaptığı görüntüler, Ferdi Tayfur'un "Söyleten Sensin" şarkısı eşliğinde sunulmuştu ve video, Cumhur İttifakı'na ve AK Parti'ye yönelik bir mesaj içerdiği iddialarıyla gündeme geldi.

MHP GENEL YARDIMCISI YALÇIN'DAN AÇIKLAMA: "MESAJ YOK, SAĞLIKLA İLGİLİ"

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Yardımcısı Semih Yalçın, iddiaları yalanladı ve videoyla ilgili gerçek niyetin sağlıkla ilgili olduğunu belirtti.

Erdoğan: Sosyal medyadaki linç kültürü yargı üyelerini mağdur ediyor Erdoğan: Sosyal medyadaki linç kültürü yargı üyelerini mağdur ediyor

Yalçın, Bahçeli'nin ameliyat geçirdiğini ve bu nedenle etkinliklere katılamadığını söyledi. Videoyu doğrulayan Yalçın, içerikteki Ferdi Tayfur şarkısının ise Cumhur İttifakı'na değil, başka bir yoruma açık olduğunu ifade etti.

Yalçın, şarkı sözlerinin alternatif yorumlara da olanak tanıdığını belirterek, "Şarkı sözlerini mesela başka bir şekilde düşünelim, şarkı sözlerini Cumhur İttifakı'na yorumlayacaklarına, bizden giden Meral Akşener'e ve o ekibe yorumlaması daha doğru olmaz mı?" dedi.

Ayrıca, videonun DEM Parti ile ilgili bir bağlantısının olmadığını vurguladı ve "Evet, o işe çok tavırlıyız; o işi görüp de susanlara da tavırlıyız. Ama video ile ilgisi yok" açıklamasını yaptı.