SEO nedir? SEO, arama motoru optimizasyonu işleminin gelen adıdır. Web sitenizin Google, Yandex, Yahoo ve diğerleri gibi arama motorlarından aldığı trafik miktarını artırmak için kullanılan bir stratejidir. Basitçe söylemek gerekirse, SEO, web sitenizin mümkün olduğunca çok insanın önünde görünmesini sağlamakla ilgilidir. Web sitenizi ziyaret eden ve harekete geçen ne kadar çok kişi olursa, o kadar çok para kazanırsınız. Bundan dolayıdır ki nitelikli bir SEO hizmetini alıyor olmanız, dijital dünyada güçlü bir şekilde yer alabilirsiniz!

SEO hizmeti gündeme geldiği zaman karşımıza oldukça geniş kapsamlı işlemler çıkmaktadır. Günümüz itibariyle güncel algoritmalar göz önünde bulundurulduğunda aşağıdaki işlemler dikkate alınmalıdır;

Site içi optimizasyon çalışmaları
İçerik oluşturmak ve içeriklerin optimizasyonu
Site dışı optimizasyon çalışmalarının yapılması
Etkili bir şekilde anahtar kelime çalışmalarının yapılması
Sitenin teknik denetiminin yapılması ve optimizasyonların gözden geçirilmesi
SEO ile Site Trafiğinizi Artırabilirsiniz!

Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize gelen ziyaretçi akışını iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi tekniği içermektedir. SEO Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kişilerin bulabilmesi için sayfalarınızı arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkarmanın bir yoludur. Bu hizmet sayesinde trafiği yönlendirerek, ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu, daha fazla insanın reklamlar için ödeme yapmak yerine Google ve diğer arama motorları aracılığıyla onları organik olarak bulacağı anlamına gelir.

SEO ile Marka Bilinirliğinizi Artırabilirsiniz!

CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı

SEO sayesinde marka bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz. Marka bilinirliliğinizin artması demek esasında güvenilir olmanızı da mümkün kılar. Ziyaretçilerin güvenini kazanmanız da potansiyel müşterilerinizin sayısının artış göstermesi anlamına gelecektir. Üstelik marka bilinirliği işletmenizin kurumsal kimliğine de olumlu katkı sunar. Bundan dolayıdır ki profesyonel anlamda bir SEO hizmeti alıyor olmanız ürün ve hizmetlerinizin tanıtılmasını mümkün kıldığı gibi markanızın da hedef kitlenizle buluşturmanızı mümkün kılar.

SEO Hizmetinde Strateji Nasıl Olmalıdır?

SEO nedir, SEO stratejisi nasıl olmalıdır? Arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin veya web sayfasının arama motoru sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için kullanılan bir stratejidir. Arama motoru optimizasyonunun amacı, web sitenizin veya web sayfanızın internette bulunmasını sağlayarak trafiğini artırmaktır. Bu noktada etkili bir strateji oluşturuyor olmanız, projelerinizi çok daha başarılı bir şekilde hayata geçirebilmenizi mümkün kılacaktır.

SEO stratejisi oluşturulurken site içi ve site dışı olmak üzere temelde iki farklı kategoriye dikkat etmelisiniz.  Site içi çalışmalar; işletmenizi doğru bir şekilde tanımlayan içerik oluşturmak, benzer ürün/hizmet arayan kişiler tarafından alakalı ve sıkça kullanılan anahtar kelimeler kullanmak, sitenizi arama motorları için daha çekici hale getirmek için yapabileceğiniz şeyleri ifade etmektedir.

Site dışı çalışmalar, diğer sitelerden gelen geri bağlantılar özel çalışmaları içine almaktadır. Sosyal medya çalışmaları da SEO stratejisi oluştururken dikkate alınması şart olan bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında SEO stratejisi oluştururken profesyonel bir destek almanız her zaman önerilmektedir. Ancak bu sayede dijital ortamlarda projelerinizin başarıyla nihayetlendirilmesi mümkün olacaktır.

SEO Uzmanı Nedir, Neden Önemlidir?

SEO uzmanları, web pazarlamasının ve arama motoru optimizasyonunun çok önemli bir parçasıdır. Doğru SEO uzmanı, web sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmanıza ve sitenize gelen trafiği artırmanıza yardımcı olabilir. Yanlış SEO uzmanıysa, sitenizin Google veya diğer arama motorları tarafından cezalandırılmasına neden olabilecek siyah şapka yöntemlerini kullanarak çevrimiçi itibarınızı mahvedebilir.

SEO uzmanı web sitenizin arama motorlarına uygun bir hale getirilmesi noktasında geniş kapsamlı hizmetleri sunma kabiliyetine sahip olmalıdır. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında web sitelerinin görünür kılınması noktasında SEO uzmanları kritik görevler üstlenmektedir. Bu aşamada alanında uzman olan bir SEO uzmanında hizmet alıyor olmak her zaman önerilmektedir. Siz de nitelikli bir SEO uzmanında talebinize uygun bir şekilde hizmet alarak, projelerinizi çok daha başarılı kılmak konusunda önemli kazanımlara sahip olabilirsiniz.

SEO uzmanları web projelerini önce analiz ederler. Sonrasında analize yönelik rapor oluştururlar. Oluşturulan bu raporlar daha sonrasında taraflarla paylaşılır. Devamında SEO çalışmanın kapsamlı belirlenerek; geniş kapsamlı bir şekilde SEO çalışmalarının hayata geçirilmesi mümkün olur. Bütün bu bilgiler ışığında Ajansımız; SEO hizmeti konusunda uluslararası çapta bir hizmeti sunabilme kabiliyetine sahip olduğundan sizlere üst düzeyde bir hizmeti sunmak konusunda profesyonel çözümlere imzasını atmaktadır.

Editör: TE Bilisim