İstanbul Avcılar'da çöpte yeni doğmuş bebek bulundu İstanbul Avcılar'da çöpte yeni doğmuş bebek bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgeleri için son hava tahminlerini paylaştı. Buna göre; İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Trakya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Bolu, Muş, Bitlis, Van, İstanbul'un batısı ve Doğu Akdeniz’in Toroslar bölgesinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

DİĞER BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Diğer bölgelerde ise hava durumunun az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artması beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji, güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın, İç Ege ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceğini bildirdi.

METEOROLOJİDEN TEDBİRLİ OLUN ÇAĞRISI

Kuvvetli rüzgarlar için ayrıca bir uyarı yapan Meteoroloji, "İç Ege ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarın (40-60 km/saat) olumsuzluklara yol açabileceği" konusunda dikkatli ve tedbirli olunmasını önerdi.

Editör: İsa Aslantaş