Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgeler için kısa süreli yağmur uyarısında bulundu. Uzmanlardan yapılan açıklamaya göre, sıcaklıklar yeni haftada mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı

YAĞIŞ UYARISI: ORTA VE DOĞU KARADENİZ İLE DOĞU ANADOLU'DA ETKİLİ OLACAK

Hava Tahmin Uzmanı Fatih Budak, iki gün boyunca Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey kesimlerinde, özellikle Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yağışların etkili olacağını belirtti.

SICAKLIKLAR 4 İLA 6 DERECE ARTACAK

Ege ve Akdeniz başta olmak üzere, yurt genelinde sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor. Hafta boyu devam edecek kavurucu sıcaklara dikkat çekildi.

ÜÇ BÜYÜK KENTTE HAVA DURUMU

Ankara'da hafta ortasında yağış beklenirken, İstanbul ve İzmir yüksek sıcaklıkların etkisi altında olacak. Hava Tahmin Uzmanı Fatih Budak, üç büyük kent için hava durumu tahminlerini paylaştı:

  • İstanbul: Yağış beklenmiyor, sıcaklık 33-34 derece civarında olacak. Bu da mevsim normallerinin 4 ila 5 derece üzerinde.
  • Ankara: Yarına kadar yağış beklenmiyor, sıcaklık 34 derece. Salı ve çarşamba günleri ise yerel olarak gök gürültülü sağanak bekleniyor.
  • İzmir: Mevsim normallerinin 6-8 derece üzerinde seyredecek sıcaklıklar salı günü 42 dereceyi bulacak.

UZMANLARDAN KRİTİK UYARILAR

Meteoroloji uzmanları, yüksek sıcaklık nedeniyle yaşlılar, çocuklar, hamileler ve kronik hastalığı olanların öğle saatlerinde dışarı çıkmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Editör: İsa Aslantaş