Avustralya'nın Sydney doğusundaki Westfield Bondi Junction alışveriş merkezinde öğleden sonra meydana gelen bıçaklı saldırıda 5 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise yaralandı. Saldırganın da olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

PANİĞİN ORTASINDA 9 KİŞİ HEDEF ALINDI

Yerel saatle 16.00 civarında alışveriş merkezine gelen bir şahısın bıçakla rastgele insanlara saldırmaya başladığı ihbarı üzerine olay yerine polis ve ambulans ekipleri sevk edildi. Saldırıda 9 kişi yaralandı, aralarında 9 aylık bir bebek de vardı.

Üç ülke Filistin'i devlet olarak tanıyacak! O ülkelerden flaş Filistin kararı! Üç ülke Filistin'i devlet olarak tanıyacak! O ülkelerden flaş Filistin kararı!

POLİS SALDIRGANI ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganı kısa sürede etkisiz hale getirdi. Saldırganın da bıçaklama sırasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

SALDIRGAN TEK BAŞINA HAREKET ETTİ

Polis Komiseri Anthony Cooke, yaptığı açıklamada saldırganın tek başına hareket ettiğini ve herhangi bir bağlantısının bulunmadığını belirtti. Cooke ayrıca, saldırganın alışveriş merkezine girip çıktıktan sonra 10 dakika sonra tekrar içeri girerek 9 kişiye saldırdığını da aktardı.

POLİS SALDIRGANLA MÜCADELEDE YARALANDI

Olay sırasında alışveriş merkezinde bulunan bir polis memurunun saldırgana arkadan yaklaştığı ancak bıçakla yaralandığı belirtildi.

BAŞBAKAN ALBANESE: "DERİNDEN ÜZGÜNÜM"

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, federal polisin kendisini olaya dair bilgilendirdiğini belirterek saldırıdan etkilenenlerin ve yakınlarının acılarını paylaştığını ifade etti.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Polis olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Saldırının sebebi ise henüz bilinmiyor.