Kentin yükü ayrılmaz ikilinin omuzlarında, işte kentin en çok ziyaret edilen ve aranan milletvekilleri!

Kentin yükü ayrılmaz ikilinin omuzlarında, işte kentin en çok ziyaret edilen ve aranan milletvekilleri!

Kahramanmaraş siyasetinde bu dönem en çok aranan ve ulaşabilir milletvekilleri arasında Ahmet Özdemir ile Mehmet Cihat Sezal yer aldı. Ankara’da kusursuz ikili olarak kente hizmet noktasında tüm güçlerini birleştiren Özdemir ile Sezal telefon trafiği ve kent insanından en çok aradığı iki üç milletvekillerinden biri oldu.

24 Haziran 2018 genel seçimlerindeki Ak Parti Kahramanmaraş Listesinde en dikkat çekici ve bazı çevrelerce eleştirilen M. Cihat Sezal, gelinen süreçte dik duruşu ve gayretiyle tüm eleştirileri boşa çıkarttı.

Kahramanmaraş’ta iki dönem Belediye Başkanlığı ve iki dönem Milletvekilliği yapan duayen siyasetçi Ali Sezal’ın oğlu olan Mehmet Cihat Sezal, Ak Parti teşkilatına gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak girdi. Birçok seçimde diğer üyeler gibi sabahlara kadar cadde ve sokaklarda bayrak asan Sezal, partideki yerini yaptığı çalışmalar ve davalarına olan sadakatiyle perçinledi.

24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen ve Ahmet Özdemir’in kongreye saatler kala aday gösterilmediği kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ismi zikredilen Sezal, kongreden tam 4 ay sonra gerçekleşen genel seçimlerinde milletvekilliği listesinin 5’inci sırasına adını yazdırmayı başarmıştı.

Listede yer almasının ardından babasının eski milletvekili olması nedeniyle en çok eleştiri alan isimlerden biri olan Sezal, 3 yılı aşkın süredir bulunduğu mecliste, gayreti, dik duruşu, misafirperverliği ve hemşerilerine olan yakınlığı ile eleştirileri boşa çıkarmayı başardı.

Şimdi bazı sosyal medya kullanıcıları ise Sezal’a olan ön yargının tamamen kaybolduğunu, o dönemde yaptıkları acımasızca eleştiriden pişman olduklarını ve Sezal’ın bu eleştirileri duruşu ve gayreti ile bitirdiğini belirten paylaşımlar yapmaya başladı.

Birlikte siyaset yaptığı Özdemir ile birlikte Kahramanmaraş’ın sorunları için çaba harcayan Sezal, hem vatandaş tarafından en çok aranan hem de kent insanından en çok talep gelen milletvekilleri oldu. Eski milletvekillerinden Sıtkı Güvenç ve M. Uğur Dilipak’la birlikte son dönemlerdeki en çok ulaşılan dört milletvekilinden ikisi olan Sezal ve Özdemir, Ankara’ya giden Kahramanmaraşlıların da ilk durak yeri oldu.

Şubat 2018’deki kongrenin ardından duruşunu bozmayan, 24 Haziran 2018 seçimlerinde listenin 2’inci sırasında yer alarak bu duruşun ödülünü alan Ahmet Özdemir ile M. Cihat Sezal en çok uyum sağlayan ve birlikte bakanlıkları en çok ziyaret eden milletvekilleri oldu.

El ele vererek güçlerini Kahramanmaraş için birleştiren iki milletvekilinin danışmanlarının gayretleri de milletvekillerini aratmadı. Temsil ettikleri milletvekillerine gelen talepleri anında değerlendiren ve geri dönüşü sağlayan danışmanlarda milletvekilleri kadar tam not aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
MARAŞLI
MARAŞLI - 3 hafta Önce

SAYIN VEKİLLERİM KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİNDE SAĞLIKSENCİ İDARECİLER İŞÇİLERE MOBİNG UYGULUYOR

Has Maraşlı
Has Maraşlı - 3 hafta Önce

Bırakın Allah aşkına, Maraş’ın vekilleri kendi işleri dışında hangi işin altına ellerini koymuşlar bir icraatları yok

SIRADAKİ HABER

banner66