Uludağ'a keyifli bir kaçış planlayan ünlü DJ Doğuş Çabakçor, yaşadığı Tesla macerasıyla gündemde. Eksi 5 derece soğukta Tesla Model Y'sini park eden Çabakçor, aracının başına gelmeyen kalmadı. İşte detaylar:

ŞARJIN TAMAMEN BİTMESİYLE YAŞANAN KRİZ

Tesla tutkunu ünlü DJ, Uludağ'ın soğuk atmosferine karşı Tesla Model Y'sini güvenle park etti. Ancak, sıfır şarjla karşılaşan aracın otomatik kilitleme sistemi devreye girdi ve araç kendini kilitleyip kaputunu dahi açmadı.

TESLA YOL YARDIMI EKİBİ DEVREYE GİRDİ

Şarj sorunuyla karşılaşan Çabakçor, hemen Tesla Yol Yardım ekibini aradı. Ancak, yaşadığı şok, Tesla yetkililerinin "mail atacağız" yanıtıyla daha da arttı. Çabakçor, hızlı bir çözüm bulamayınca kendi çarelerine başvurmak zorunda kaldı.

RENAULT'UN ELEKTRİĞİYLE ŞARJ İSTASYONUNA

Tesla'nın kaprisi karşısında çaresiz kalan ünlü DJ, yanındaki Renault marka aracın aküsünden elektrik alarak Tesla'sını şarj istasyonuna çekti. Bu anları kaydeden Çabakçor, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak takipçilerini bilgilendirdi.

Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı

SOĞUK HAVADA ELEKTRİKLİ ARAÇLARA DİKKAT ÇAĞRISI

Yaşadığı deneyim üzerine bir uyarıda bulunan Çabakçor, "0 kilometre menzil hikayem bu sefer tatlı bitmedi ve Tesla’yı Uludağ’da - 5 derecede bırakınca şarjı tamamen bitip tekrar çalıştıramadım. Siz siz olun, çok soğuk havalarda elektrikli araçlarınıza dikkat edin" notunu paylaştı. Elektrikli araç kullanıcıları arasında soğuk hava şartlarına karşı artan dikkat çağrıları devam ediyor.