Adana'nın Kozan ilçesindeki bir bahçede, kilosu 30 kuruşa satılan Enter Donat cinsi tonlarca limon, şaşırtıcı bir olaya sahne oldu.

Zincir marketlerde kilosu 12.50 kuruş ila 9.90 TL arasında satılan ve üreticilerin tarlada 30 kuruşa satamadığını belirttiği limonlar, değersizleşince bir dere yatağına döküldü.

LİMON KRİZİ: DEĞER KAYBEDEN ÜRÜN DELİÇAY'A AKTI!

Deliçay'a dökülen tonlarca limon manzarası, bölge sakinlerini derin bir üzüntüye boğdu.

Ahmet Ercan'dan Gemlik Depremi Yorumu: Büyük Deprem Riski Var mı? Ahmet Ercan'dan Gemlik Depremi Yorumu: Büyük Deprem Riski Var mı?

Dron ile çekilen görüntülerde, Deliçay'ın limonlarla dolup taştığı görülürken, çevredeki bazı vatandaşlar ise limonları toplamak ve mahallelerinde ücretsiz dağıtmak istediklerini dile getirdi.

GİZEMİN ARDINDA TONLARCA LİMON: KİM YADA KİMLER DÖKTÜ?

3 Aralık tarihinde römorklarla Deliçay'a dökülen tonlarca limonun ne sebeple döküldüğü bilinmezken, farklı bölgelere de tonlarca limonun dökülüp çürüdüğü tespit edildi.

Çevre sakinleri, bölgeye yaklaşık 20 ton civarında limonun döküldüğünü iddia ederken, bu olayın ardındaki gizemi çözmeye çalışıyor.

Üreticilerin maliyetine satamadığı limonların, dere yatağına dökülmesiyle ortaya çıkan manzara, çevredeki vatandaşları şaşkına çevirdi.