Metroda Uyuşturucu Skandalı: Vatandaşlar Şokta! Metroda Uyuşturucu Skandalı: Vatandaşlar Şokta!

İstanbul Kadıköy'ün Zühtüpaşa Mahallesi'nde bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bir ilkokul servisi, ışıklarda beklerken kimliği belirsiz bir kişi tarafından kaçırıldı. Siteden öğrenci alan ve içinde yaklaşık 10 öğrenci bulunan servis, güvenlik kameraları tarafından kaydedilen anlarca gerçekleşen olay sonrasında Pendik'te bulundu.

ÖĞRENCİLER SERVİS İÇİNDE ŞÜPHELİ TARAFINDAN BIRAKILDI

Servisi kaçıran şahıs, Göztepe yakınlarında servisteki 10 öğrenci ve hostesi indirerek kaçmaya devam etti. Polis, olayın ardından yapılan ihbar üzerine harekete geçerek kaçırılan servis aracını Pendik Dumlupınar Mahallesinde bir sokakta terk edilmiş halde buldu. Öğrenciler, şüpheli tarafından bir süre sonra servisten indirildi. Ancak, şüpheli hala aranıyor.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Kaçırma anı, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, şahıs yolda bekleyen okul servisinin yanına giderek, şoförün arka lastiğinin patladığını iddia etti. Şoför lastiği kontrol etmek için aracın arkasına geçtiği sırada, şahıs direksiyona geçerek servisi kaçırdı. Servis, anında hareket ederek olay yerinden uzaklaştı.

POLİS İNCELEMELERİNE BAŞLADI

Olayın hemen ardından polis ekipleri, servisin kaçırıldığı adrese giderek incelemelerde bulundu. Güvenlik kameralarından elde edilen bilgilerle birlikte, şüphelinin kimliğini belirlemek ve olayı aydınlatmak için çalışmalar sürüyor.