Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Final maçının ertelenmesinin ardından, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un provokatif paylaşımlara karşı başlatılacak soruşturmayı duyurmasının etkisiyle, sosyal medya fenomeni Azad Yılmaz ve Ö.B.Ç. isimli bir şahıs 'Halkı Kim Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama' suçlamasıyla gözaltına alındı.

Antalya'da Teleferik Kabini Neden Düştü? Ön Rapordan Dehşet Verici Detaylar! Antalya'da Teleferik Kabini Neden Düştü? Ön Rapordan Dehşet Verici Detaylar!

FENOMEN AZAD YILMAZ'IN KÜFÜRLÜ PAYLAŞIMI NEDENİYLE GÖZALTINA ALINDI

Dün akşam, Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Final maçının ertelenmesiyle ilgili yaşanan olayları küfürlü bir video ile paylaşan sosyal medya fenomeni Azad Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarının ardından gözaltına alındı. Bakan Yerlikaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu (X) üzerinden yayınlanan küfürlü video nedeniyle A.Y. adlı şahıs “Halkı Kim Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan Samsun’da gözaltına alınmıştır. Halkımız arasında nifak tohumları eken, başka halklara hakaret eden, milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir" ifadelerini kullandı.

Ö.B.Ç. İSİMLİ ŞAHIS DA GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınanlar arasında, dini ve manevi değerlere hakaret içeren paylaşımlarıyla bilinen Ö.B.Ç. isimli şahıs da bulunuyor. Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın incelemeleri sonucu gözaltına alınan bu şahsın, "Halkımızı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Eden Şüpheli Adalete Teslim Edilmiştir" şeklinde açıklama yapıldı.

BAKAN YERLİKAYA: "NEFRET SÖYLEMLERİYLE HALKIMIZI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDEN ŞÜPHELİ ADALETE TESLİM EDİLMİŞTİR"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden milli, manevi ve dini değerlere hakaret eden, nefret söylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şüphelilerin adalete teslim edildiğini belirterek, "Milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılamaya çalışan, nefret söylemleriyle halkımızı kin ve düşmanlığa tahrik eden şüpheli adalete teslim edilmiştir" dedi.