Ejder Arslan Kahramanmaraşspor’a talip

TFF 2. Ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor yönetimi ile buluşan Ejder Arslan, ilk görüşmeyi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Kahramanmaraşspor’u devir almak isteyen Ejder Arslan, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Ejder Arslan Kahramanmaraşspor’a talip

Bu şehrin çocuğuyum, Ben spor içindeyim, Kahramanmaraşspor’da iki resmi yöneticilik değil, gönüllü yöneticilik yaptım. Çocukluğumdan beri spor camiasının içindeyim diyen Ejder Arslan, “Yaklaşık 7 yıldan beri Kahramanmaraş’ta değilim. Ama yine sporun içindeyiz, Kahramanmaraşspor’un içinde değil de zaman Türkiye’de bir şekilde bir sporun içinde yer almaya devam ettik. Abimle beraber… Şimdi bize hep şu eleştiri geldi. ‘Her yerdesiniz, herkese bir şeyler yapıyorsunuz. Bu şeyler niye bir şey yapmıyorsunuz.” Biz de kulübün mevcut yönetimin olduğunu ve onların bize şu an ihtiyacın olmadığını, bir de bizim normalde alt liglerde çok fazla çalışmadığımız da yani üst liglerde biraz daha aktif olduğumuzu söyledik. Eğer takım şampiyon olursa üst lige çıktığında gelip biz ancak o dönem teklif edebiliriz. Bize düşen bir şey varsa biz buradayız diye. Ama son dönemlerde Fatih Başkanı’nda artık bu işten yorulduğunu ifade edip ‘ben bıraktım artık yapmayacağım’ diye söyledikten sonra kulübe talip olan arkadaşlar oldu. Yaklaşık 2 hafta önce, bir gün otururken sosyal medyada bizi göreve davet ettiklerini gördük. Oturduk, konuştuk, düşündük ne yapabiliriz. Geldiğimiz zaman bir başarı koymamız lazım ortaya. Önce bunu kendi aramızda bir istişare ettik ve bir karar aldık. Hafta başına şehre geldim. Biz kafamızda bir yönetim adına da bir şeyler oluşturduk. Bazı projelerimizde oldu. Sağ olsun Fatih başkandan rica ettim ve ilk buluşmaya gerçekleştirdim” dedi.
“ALLAH NASİP EDERSE OLUR”
TFF 2. Lig’de mücadele eden Kahramanmaraşspor’un 7 yıldır Kulüp Başkanlığını yapan Fatih Mehmet Ceyhan’ın, ‘Ben artık başkanlık yapmayacağım, kulübü devretmeye hazırım’ ifadelerinin ardından takıma bazı isimler talip oldu. Talip olan isimlerden biri de bazı takımlarda menajerlik görevi üstlenen Ejder Arslan olurken, geçtiğimiz hafta Arslan kente gelerek Fatih Mehmet Ceyhan ile ön görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede her iki tarafta memnun bir şekilde ayrılırken, Ejder Arslan farklı söylemlere mahal vermemek adına kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Arslan, Fatih Mehmet Ceyhan’ın her türlü kolaylığı gösterdiğini kendisinin önünü açtığını her konuda da anlaştıklarını ifade etti. Uzun zamandır devam eden süreçlerden dolayı bazı karamsarlıklar da yaşadıklarını dile getiren Arslan, “Bir şeyleri çözebilir miyiz tarafında umutluyum, Allah nasip edersen hafta içi netleşecek” şeklinde konuştu.
“ŞU ANA KADAR HERHANGİ BİR SIKINTI YOK”
Kahramanmaraşspor kulübünü almak için girişimlerde bulunan Ejder Arslan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, son durum hakkında açıklamalarda bulundu. Fatih Mehmet Ceyhan ile ilk görüşmenin olumlu geçtiğini ve şu ana kadarda herhangi bir sıkıntının çıkmadığını belirten Arslan, hafta içerisinde durumun netleşeceğini söyledi.
“BİZ TARAFTARIN SESİNE KULAK VEREREK TALİP OLDUK”
Takımın Sahipsiz olduğunu ve takıma sahip çıkılması noktasında taraftarın bize seslendiğini bizimde bu sese sesiz kalmayarak burada olduklarının altını çizen Arslan, Taraftarlar ‘Her yerdesiniz, herkese bir şeyler yapıyorsunuz bu şehre niye bir şey yapmıyorsunuz.’ Biz de kulübün mevcut yönetiminin olduğunu onların bize şu an ihtiyacının olmadığını, alt liglerde çok fazla çalışmadığımızı, üst liglerde biraz daha aktif olduğumuzu belirttik. Son dönemlerde Fatih Başkan’ın artık bu işten yorulduğunu ifade edip, ‘ben bıraktım artık yapmayacağım’ diye söyledikten sonra kulübe talip olan arkadaşlar oldu. Yaklaşık 2 hafta önceydi bir gün otururken sosyal medyada bizi göreve davet ettiklerini gördük. Oturduk konuştuk, düşündük ve ne yapabiliriz dedik. Geldiğin zaman ortaya bir başarı koyman lazım, önce bunu kendi aramızda ele aldık. Bir karar aldık ve hafta başında şehre geldim ve Fatih Başkanla ilk buluşmayı gerçekleştirdik.
“BİZE HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLADI, ALLAH KENDİSİNDEN RAZI OLSUN”
Biz buraya gelirken de şöyle bir düşünceyle geldik: Kulübü satın almak değil bu kulüp satılık değil. Kulübe bir değer biçmek için de gelmedim. Bu kulübün değeri parayla da biçilmez. Bizim bu kulübe biçeceğimiz değer yapacağımız şeylerdir. Sahaya çıkarsın, takımı şampiyonluğa oynatırsın, laik olduğun lige götürürsün bu kulübün değerini ancak öyle biçmiş olursun. Fatih Başkan’ın 7 yıldan beri verdiği emeğin karşılığına da bir değer biçmeye kalksak o da bizim haddimize değil. Öyle bir para da yok. Onun bugüne kadar harcadığı paranın karşılığına da bir şey vermeye kalksak biz takımı kurma anlamında bazı problemler yaşayabilirdik. Sağ olsun naçizane bir teklif yaptık. O da olumlu karşıladı. Bize çok yakın bir teklifle geldi. Bir gün müsaade istedik tekrar ertesi gün bir daha bir araya geldik. Yine teklifler birbirine çok yakındı, başkandan Allah razı olsun her türlü kolaylığı sağladı, her türlü imkânı da sağladı.
“PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR MÜSAADE İSTEDİK”
Bir sorumluluk alıyorsun o sorumluluğu alırken de nerde ne yapabilirim, nereye kadar götürebileceğimize bakman lazım. İlk gün gelip de şu kulübün defterlerini, dosyalarını, davalarını verin bir inceleyim desek bu da etik olmazdı. Önce anlaşabiliyor muyuz ona bakıp, ondan sonra onları inceleme noktasına gitmemiz gerekiyordu. Başkanıma da ben bunu anlattım o da mantıklı buldu. Pazartesi gününe kadar müsaade istedik, şehirde avukatımız olan arkadaşlarımız vardı onlar evrakları dün itibariyle aldılar, bazı incelemeler yapacaklar, çözülmesi gereken bazı ciddi konular var, bunları nasıl çözeriz anlamında Pazartesi gününe kadar incelemeler bittikten sonra başkanımla tekrar oturacağız nasıl yapabilirizi konuşacağız.
“ŞU ANDA KAHRAMANMARAŞSPOR’UN CİDDİ ANLAMADA ÇOK DÜŞÜK BİR MEBLAĞDA BORCU VAR”
Biz yönetim bazında bazı şeyleri biliyoruz. İşte ikinci lig kulübünün borcu ne kadar olur, 1. Lig’teki takımın borcu ne kadar olur. Şu anda Kahramanmaraşspor’un ciddi anlamada çok düşük bir meblağda borcu var. Bu da ciddi anlamda mali idarede başarı demek. Biz insanlara laf yetiştirmekten ziyade yaptıklarımızı ortaya koyalım derdindeyiz. Bir şeyleri çözebilir miyiz tarafında umutluyum ama bazı karamsarlıklar da yaşıyoruz uzun zamandır devam eden bazı süreçler var. Allah nasip edersen hafta içi netleşecek. Taraftar arkadaşlarımızın da şöyle bir korkusu var: gün geçiyor, zaman geçiyor, millet transfer yapıyor, Biz buraya gelirken transfer görüşmeleri yaparak geldik. Sahaya çıkıp dişe diş mücadele eden en azından ligi yukarı sıralarda götürebilecek bir ekibi şu anda çok rahat kurabiliriz. Biz zaten bunu yapabileceğimize inandığımız için buradayız. Biz yönetim bazında bazı şeyleri biliyoruz. TFF 2.Lig’deki kulübün borcu ne kadar olur? PTT 1. Lig’de ki Bu takımın borcu ne kadar olur. Ciddi anlamda kulübün şuanda çok düşük meblağda borcu var. Bu da bir idari başarı demektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67