Gazi İ.Ö.O. Kahramanmaraş'ı temsil ediyor

Gazi İ.Ö.O. Kahramanmaraş'ı temsil ediyor

Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Gazi İlköğretim Okulu Kahramanmaraş’ı temsil ediyor.


Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Bakanlığı 2008–2009 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Spor Yarışmaları kapsamında düzenlemiş olduğu Yıldız Erkekler Futbol müsabakalarında Kahramanmaraş İl Birincisi olan Gazi İlköğretim Okulu, 16–18 Mart 2009 tarihlerinde Gaziantep’te yapılan Türkiye Yıldız Erkekler Futbol Grup Müsabakaları’nda Kahramanmaraş’ı temsil ediyor.

Final maçında Gazi İlköğretim Okulu ile Barbaros İlköğretim Okulu karşılaştı. Çok sayıda seyircinin de seyrettiği karşılaşmanın normal süresi 2–2 berabere bitti. Uzatma dakikalarında 1 gol bulan maçı 3–2 kazanarak Gazi İlköğretim Okulu şampiyonluğunu ilan etti. Kahramanmaraş Merkez ve ilçe ilköğretim okullarımız arasında da düzenlenen müsabakalarda Barbaros İlköğretim Okulu ikinci, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Şampiyon Gazi İlköğretim Okulu turnuva boyunca 5 maç yaparak ve oynadığı tüm maçları kazanarak finale geldi. İşte şampiyon Gazi İlköğretim Okulunun turnuva boyunca oynadığı müsabakalar ve sonuçları;

Beyoğlu İlköğretim Okulu – Gazi İlköğretim Okulu 2 – 10
Gazi İlköğretim Okulu-Zeki Karakız İlköğretim Okulu 5 – 2
Elmalae İlköğretim Okulu-Gazi İlköğretim Okulu 1 – 7
Gazi İlköğretim Okulu-Çırçırcılar İlköğretim Okulu 6 – 0
Süleyman Demirel İlköğretim Okulu-Gazi İlköğretim Okulu 2 – 4
Gazi İlköğretim Okulu-Barbaros İlköğretim Okulu 3 - 2

16 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’tan ayrılan Gazi İlköğretim Futbol takımı kafilesi başkanlığını okul müdürü Ertan Göl yapıyor. Ayrıca kafilede Beden Eğitimi Öğretmeni Halim Başkonuş, Hikmet Nalbantbaşı ve Antrenör Hüseyin Eralp’ in yani sıra 18 sporcu öğrenci yer alıyor.

Grubun ilk müsabakasında Kahramanmaraş temsilcisi Gazi İlköğretim Okulu yaptığı ilk maçta Adıyaman temsilcisini 4–0 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

İkinci maçını yarın (17 Mart 2009) Şanlıurfa temsilcisi ile yapacak olan Gazi İlköğretim Okuluna başarılar diliyor, alacakları başarılı sonuçlarla bizleri mutlu etmelerini bekliyoruz...(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2009, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER