Kahramanmaraş taekwondo'da çağ atladı!

Kahramanmaraş’a uluslararası birçok başarı kazandıran Taekwondo Milli Takım Antrenörü Kerim Delle, Dünya Taekwondo Federasyonunun uluslar arası antrenör diplomasını aldı.

Kahramanmaraş taekwondo'da çağ atladı!

Yetiştirdiği birçok öğrencisi ile birbirinden farklı başarılara imza atan, en sonda bu başarını milli takım Antrenörü olarak tamamlayan Delle, yeni bir başarı kazanarak şehre haklı gurur yaşattı. Türkiye’de Milli Takım Kıdemli Antrenör Siyah Kuşak 5. Dan olan Kerim Delle Kukuwon Üniversitesi Antrenörlük Belgesini hak etti. Delle, böylelikle uluslar arası Antrenör olarak dünya Antrenörleri arasına katılmış oldu. World Taekwondo Federasyonu Başkanı Koreli Dr. Chungwon Choue tarafından düzenlenen sınavı başarılı şekilde tamamlayan Delle Kahramanmaraş’ta belgeli tek antrenör olurken kendinin eğitti öğrencilerde böylelikle dünya standartlarında bir eğitim görmüş olacak. 
Konu hakkında bir açıklama yapan Delle: “Başarı Türkiye’nin özelinde şehrimin başarısı. Bu belgeyi almak için büyük mücadeleler verdik. Meslek hayatım boyunca bu belgeyi hak edebilmek için çalıştım. Çok şükür de aldım. Korona Virüs geçtikten sonra yetiştirmeye devam edeceğim öğrencilerin hepsinin de bu amaçla çalışması için elimden geleni yapacağım. Ayrıca devletimin ve milletimin her zaman yanındayım. Başta sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere herkese çok teşekkür ederim” dedi

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66