Taekwondoculardan çağrı: ''Evde kal, sağlıklı kal!''

Kahramanmaraş’ta Korona Virüs tedbirleri kapsamında kapatılan spor salonlarındaki öğrencilere yönelik, “Evde Kal Sağlıkla Kal” kampanyası başlatıldı.

Taekwondoculardan çağrı: ''Evde kal, sağlıklı kal!''

Taekwon-do Milli Takım Antrenörü ve Kıdemli Antrenörü Milli Sporcu siyah kuşak 5.dan Kerim Delle, öğrencilerine internet üzerinden verdiği ödevler ile onların formda kalmasını sağlıyor. Bazen görüntülü, bazen de mesaj yöntemi ile öğrencilerine ulaşan Kerim Delle, sporun geri plana atılmaması için elinden geleni yapıyor. 
Türkiye’de önemli başarılara imza atan ve Taekwon-do denince akla gelen ilk isimlerden olan Kerim Delle, yaptığı açıklamada: “Evde kalmak sağlık demektir. Devletimiz Korono virüs tedbirleri kapsamında böyle bir uygulama getirdi. Çokta iyi yaptı. Geniş kitlelere yayılmasını önledi. Virüs geçtikten sonra kaldığımız yerden devam edebiliriz. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlık olmazsa, hayatta hiçbirşeyi yapamayız. Bizde bu bağlamda evde kalan öğrencilerimize yönelik sıkı bir antrenman listesi hazırladık. Onların her türlü sporu yapması bizi memnun ediyor. Avrupa ülkelerinin ve ABD’nin yakalandığı obeziteye biz yakalanmayacağız. Onun için öğrencilerimize evde kaldıkları süre içerisinde önemli görevler verdik. Onlarda canla başla bu görevleri yaparak sağlıklarını koruyor. Şu zamanda sağlık gerçekten çok önemli. Devletimizin her zaman yanındayız. Spora hiçbir şey engel değil”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66