Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren özel bir hastanede çalışan 53 yaşındaki doktor G.D.'nin bilgileri kullanılarak mesai saatleri dışında gerçekleştirilen kaçak ameliyatlarla ilgili şok edici bir skandal patlak verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bu skandalın ardından 40 yaşındaki D.N. ve onunla birlikte ameliyatlara girdiği belirlenen M.K. ve K.İ.'yi gözaltına aldı.

SKANDAL HASTALARIN ŞİKAYETİYLE ORTAYA ÇIKTI

Skandal, hastaların şikayetiyle gün yüzüne çıktı. Özel bir hastanede görevli olan doktor G.D.'nin bilgilerini kötüye kullanan D.N., mesai saatleri dışında kaçak ameliyatlar düzenlemiş ve bu ameliyatlara M.K. ve K.İ. gibi kişileri de dahil etmişti.

sahte-doktor

Pendik'te Vahşi Cinayet! Katil Cesedi Parçaladı, Konteynerlere Attı! Pendik'te Vahşi Cinayet! Katil Cesedi Parçaladı, Konteynerlere Attı!

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 7 Temmuz 2022 tarihinde Sultangazi'deki özel hastanede yaşanan skandalın detaylarına dikkat çekildi. Açıklamada, "D.N. isimli kişinin, doktor G.D.'nin bilgilerini kullanarak mesai saatleri haricinde kaçak ameliyatlar düzenlediği ve bu ameliyatlarla ilgili şikayette bulunan 2 hasta olduğu tespit edildi" denildi.

TUTUKLANAN ŞÜPHELİLER

Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmalar sonucunda, D.N. 30 Ağustos'ta, aynı suçla suçlanan M.K. (32) ve K.İ. (63) ise bugün gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından M.K. ve D.N. 'Özel belgede sahtecilik' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. K.İ. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu olay, sağlık sektöründe yaşanan ciddi bir güvenlik ihlali olarak ön plana çıkarken, konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.