Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa finali, dün Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirilmesi planlanan ancak yaşanan kriz nedeniyle ertelendi. İki dev kulüp ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan ortak bildiri sonrasında, organizatör şirket Riyadh Season beklenen açıklamayı yaptı.

KARŞILAŞMA İPTAL EDİLDİ: KRİZİN PERDE ARKASI

Maç öncesinde yaşanan kriz, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Atatürk tişörtleri ve pankartlarına onay verilmemesi üzerine başladı. İki kulüp, bu durumu protesto ederek maça çıkmama kararı aldı. Yaşanan gelişmeler sonrasında, Galatasaray ve Fenerbahçe ile TFF ortak bir bildiri yayınladı.

BEDAVA Selçuk Sports Fenerbahçe Kasımpaşa Maçı Canlı İzle! Taraftarium24, Justin TV FB Kasımpaşa Maçı Canlı İzle BEDAVA Selçuk Sports Fenerbahçe Kasımpaşa Maçı Canlı İzle! Taraftarium24, Justin TV FB Kasımpaşa Maçı Canlı İzle

ORGANİZATÖR ŞİRKETTEN AÇIKLAMA: "ÜZÜCÜ OLDU"

Süper Kupa'nın organizatörü olan ve Suudi Arabistan Devleti destekli turizm şirketi Riyadh Season, erteleme kararı sonrasında bir açıklama yayınladı. Şirketin ifadelerine göre, "İki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı."

RIYADH SEASON'DAN GÜÇLÜ MESAJ: "ANLAŞMAYA UYMAMAK ÜZÜCÜ"

Riyadh Season'dan gelen açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti ile olan yakın ilişkilerin vurgulanarak, uluslararası futbol yönetmeliklerine uyulması gerektiği belirtildi. Türk bayraklarının sergilenmesi ve milli marşın çalınması konularında varılan anlaşmaya rağmen, iki takımın bu anlaşmaya uymamasının üzücü olduğu ifade edildi.

  • Yaşanan bu gelişmelerle birlikte, Süper Kupa finali için yeni bir tarih belirlenip belirlenmeyeceği ve turnuvanın geleceği merak konusu olmaya devam ediyor.