İzmir'in Gaziemir ilçesinde, soğuktan üşümemesi için aracına alan taksici Oğuz Erge'yi (44) tabancayla öldüren ve cep telefonu ile kulaklığı gasbeden Delil Aysal'ın (19) cezası belli oldu. İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "nitelikli öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "nitelikli yağma" suçundan 14 yıl 10 ay ve "ruhsatsız silah taşıma" suçundan 2 yıl 10 hapis cezası verildi. Aysal'ın cezai ehliyetinin tam olduğu tespit edildi.

OLAYIN DETAYLARI

Olay, 31 Ocak'ta saat 03.30 sıralarında Buca Gediz Mahallesi'nde yaşandı. Taksici Oğuz Erge, kapüşon takan ve cerrahi maske takan Delil Aysal'ı (19) aracına aldı. Gaziemir'e gideceğini belirten Aysal, yolculuk sırasında arka koltuktan tabancayla üç el ateş ederek Erge'yi ağır yaraladı. Erge, hastaneye kaldırıldı ancak yaşamını yitirdi.

Yağmur Taktaş Cinayete Mi Kurban Gitti? Sevgilisi Şüpheli! Yağmur Taktaş Cinayete Mi Kurban Gitti? Sevgilisi Şüpheli!

Şüpheli, Erge'nin üzerindeki parayı ve araçtaki eşyayı alarak kaçtı. Ancak polis, olay yeri ve çevresindeki 70 güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyerek şüpheliyi yakaladı ve tutukladı.

Olay öncesi, sırası ve sonrasında yaşananlar araç içi kamerası tarafından kaydedilmişti. İddianamede, şüpheli hakkında "nitelikli adam öldürme", "nitelikli yağma" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ceza istenmişti.