Hayling Adası, İngiltere'nin güneyindeki popüler bir tatil beldesidir ve son zamanlarda bir ayçiçeği çiftliği burada dikkat çekici bir sorunla karşı karşıya kaldı. Tatilciler, ayçiçeği tarlasını ziyaret ederken bazı sorunlu durumlarla karşılaşınca, işletme yetkilileri konuyu gündeme taşıdı.

ZİYARETÇİLERE "FOTOĞRAF ÇEKTİRİRKEN SOYULMAYIN" UYARISI

Bir ziyaretçi, oğlunun tarlada yalnızca bir tanga giyen bir kadınla karşılaştığını belirtirken, bu tür durumlar karşısında ne yapacağını şaşırdığını söyledi. Ayçiçeği tarlasının işletmecisi Sam Wilson, bu tür olayların nadir olmadığını doğruladı. Wilson, ayçiçeği toplama mevsiminin başlamasından bu yana dört çıplak fotoğraf çektirme olayının yaşandığını ve üçünün aynı gün meydana geldiğini açıkladı.

Kahramanmaraş'ın yardım meleği... İsrail onu da katletti! Kahramanmaraş'ın yardım meleği... İsrail onu da katletti!

"SADECE SOYUNMAMALARINI İSTİYORUZ"

Stoke Meyve Çiftliği'nin bir parçası olan ayçiçeği tarlasının işletmecisi Sam Wilson, "Burada insanlar her zaman resim çektirirler, ancak bu saygılı bir şekilde ve diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapılır. İnsanlar Instagram için resim çekmekten hoşlanıyorlar. Biz sadece soyunmamalarını istiyoruz" dedi.

ÇİFTLİK FACEBOOK SAYFASINDAN UYARI GELDİ

Çiftlik, Facebook sayfasında artan çıplak fotoğraf çekimleriyle ilgili yapılan bildirimlerin arttığını belirtti. Ayrıca, "Herkese hatırlatma: Burası ailelerin ziyaret ettiği bir yer ve ayçiçekleri arasında lütfen soyunmayın!" şeklinde bir uyarıda bulundu. Uyarının altına yapılan yorumlardan birinde bir ziyaretçi, "Evet, biz de gördük. Ahlakçı değilim ama en güzel ayçiçeklerini bulmaya çalışırken çıplak insanlarla karşılaşmak istediğim bir şey değil" dedi.

ÇIPLAKLIK KONUSUNDA FARKLI GÖRÜŞLER VAR

Olay, çoğu kişi tarafından komik bir olay olarak görülse de, kamusal alanlarda çıplak dolaşma hakkını savunan bazı kişiler de var. Bir yorumcu, "Üstsüz olmanın yanlış bir yanı yok. Çocuklara bunun yanlış bir şey olduğunu öğretirseniz bu tabu da devam eder gider" yorumunu yaptı.