Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerine yarın başlıyor. 14 günlük süreçte, Genel Kurul, hafta sonları dahil olmak üzere cumartesi ve pazar günleri de dahil olmak üzere yoğun bir şekilde toplanacak.

Ne diyeceği merak ediliyordu! İmamoğlu'ndan dikkat çeken Kurum açıklaması Ne diyeceği merak ediliyordu! İmamoğlu'ndan dikkat çeken Kurum açıklaması

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE HAZIRLANIYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, büyük bir hazırlık sürecinin ardından bütçe görüşmelerine adım atıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının bütçeleri detaylı bir şekilde ele alınacak, ve bu süreç, 14 gün süren kesintisiz bir mesaiyi içerecek.

KAMU İDARELERİNİN BÜTÇE MÜZAKERELERİ

Bütçe ve kesin hesaplar üzerindeki müzakereler, toplamda 10 tur boyunca gerçekleşecek. Görüşmelerin ilk gününde, hükümet ve siyasi parti grupları adına önemli konuşmalar gerçekleşecek, ve bütçe sürecinin temelini oluşturacak.

BÜTÇE MARATONUNUN İLK HAFTASI

Genel Kurul'daki bütçe maratonunun ilk haftasında, 12 farklı bakanlığın bütçesi detaylı bir şekilde görüşülecek. İkinci hafta ise, 5 bakanlık ile birlikte Cumhurbaşkanlığı bütçesi ayrıntılı bir şekilde ele alınacak. Türkiye'nin gelecek yılki mali planlaması, bu önemli görüşmelerle şekillenecek.

Editör: İsa Aslantaş