İstanbul'un Fatih ilçesinde, sosyal medyada "DiyarbakırRamazan Hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin, kendi işlettiği çay ocağında bir saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti.

Olay sonrasında bölgeye yoğun polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

ÇAY OCAĞINDA YAŞANAN KORKUNÇ CİNAYET

14.00 sularında Fatih ilçesinin Cerrahpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Ramazan Pişkin, sahibi olduğu çay ocağında bıçaklanarak ağır yaralandı.

Diyarbakır Ulu Cami'deki konuşmaları ile tanınan Pişkin, çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine ulaşan polis ve sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, olayın failini yakalamak için geniş çaplı bir araştırma başlattı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN ACI OLAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Ramazan Pişkin'in ölümüyle ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "31 Ocak 2024 günü, Cerrahpaşa Mahallesi'nde Ramazan Pişkin'in işlettiği çay ocağında kimliği belirsiz bir kişi tarafından düzenlenen bıçaklı saldırı sonucu göğüs bölgesinden aldığı yaralarla ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Pişkin, ne yazık ki yaşamını yitirdi" ifadelerine yer verildi.

Valilik, saldırganın yakalanması için sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Korkunç Çarpışma: Yunan Botunun Balıkçıya Saldırısı ve Sonrası Korkunç Çarpışma: Yunan Botunun Balıkçıya Saldırısı ve Sonrası

SON PAYLAŞIMINDA TEHDİT ALTINDA OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Cinayetten kısa bir süre önce, Ramazan Pişkin sosyal medyada bir video paylaşarak kendisine yönelik tehditler aldığını duyurmuştu.

Videoda, iş yerine sık sık rahatsız edici ziyaretler aldığını ve bu durumdan endişe duyduğunu belirtmişti.

TANIĞIN GÖZÜNDEN SON ANLAR

Bir görgü tanığı, Pişkin'in son günlerindeki huzursuz halini anlattı.

Tanık, "Dün akşam 20.00 civarında buradaydık. Işıklar kapalıydı ve Pişkin tedirgin görünüyordu. Birlikte vakit geçirdik ve ardından ayrıldık. Daha sonra öldürüldüğünü duyduk. Pişkin, tehdit edildiğini sıkça dile getiriyordu ve Diyarbakır'dan buraya taşınma nedenini anlatmıştı" şeklinde konuştu.

Editör: İsa Aslantaş