Mahallesi'nde inşaat nedeniyle oluşan çatlaklar ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi veren Mudanya Belediyesi . Mahallesi'nde inşaat nedeniyle oluşan çatlaklar ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi veren Mudanya Belediyesi .

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde son günlerde yaşanan tuhaf olaylar, bölge sakinlerini endişelendiriyor. İnönü Mahallesi Gazi Osman Paşa Caddesi'nde bulunan bir büfeden alışveriş yapan vatandaşlar, ekmeğin içinden çıkan ip skandalıyla karşı karşıya kaldılar. 

ONUR B.'NİN ŞAŞIRTICI DENEYİMİ

Olayın ilki, 9 Eylül Cumartesi günü Onur B.'nin yaşadığı trajik deneyimle başladı. Onur B., bahsedilen büfeden aldığı ekmeği kırdığında içinden bir avuç büyüklüğünde çuval ipi çıktığını gördü. Bu olay, çevrede büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

İKİNCİ VATANDAŞ FATMA Y. DE BENZER BİR DURUMLA KARŞILAŞTI

Üzücü olayın üzerinden birkaç gün geçtikten sonra, 15 Eylül Cuma günü aynı bölgede yaşayan Fatma Y., aynı büfeden aldığı ekmeği kırdığında benzer bir durumla karşılaştı. Ekmeğin içinden bu sefer 10 santim uzunluğunda bir ip çıktı.

FATMA Y.'NİN ŞAŞKINLIĞI

İp skandalına maruz kalan Fatma Y., yaşadığı şaşkınlığı şu sözlerle ifade etti: "Sabah çocuğum ekmek aldı. Öğlen yemek için ekmeği kırdığımızda içerisinden ip çıktığını gördüm. İnsanların canını düşünen yok. İnsan canı işte bu kadar ucuz." Fatma Y.'nin bu sözleri, bölgedeki vatandaşların duygusal tepkisini yansıtıyor.

Bu üzücü olaylar sonrasında, yerel yetkililerin konuyla ilgili ne tür önlemler alacakları ve ekmeğin üretimi ve satışıyla ilgili denetimlerin artırılıp artırılmayacağı merak konusu. İnsanların temel gıdası olan ekmeğin güvenliğinin sağlanması, bölge sakinlerinin öncelikli beklentileri arasında yer alıyor.