ATV ekranlarında seyirciyle buluşan Esra Erol'un programı, yine toplumun dikkatini çeken bir konuyu gündeme taşıdı. Programa katılan bir anne, Fatma Hanım, kızı Mevlüde'nin kendini şeyh olarak tanıtan Mustafa Çubuk tarafından kandırıldığını ve bu kişinin yanına kaçtığını iddia ederek yardım talebinde bulundu. Fatma Hanım'ın bu çaresizliği, Mustafa Çubuk hakkında daha fazla bilgi edinilmesine yol açtı.

MEHDİ İDDİASIYLA KIZ KAÇIRMA

Fatma Hanım'ın ifadelerine göre, Mevlüde, sahte şeyhin, hadislerde bahsedilen Mehdi olduğunu iddia ettiğine inanarak, "Anne, Mehdi dünyaya gelmiş ve Çanakkale'de" diyerek evden ayrıldı. Annesi, kızından 7 aydır haber alamamaktan dolayı derin üzüntüler içindeydi. İddialara göre, Mustafa Çubuk, kendisini bu sahte dini kimlikle genç kızları yanına çekmeyi başarmış ve onları bir termal otelde tutuyordu.

screenshot-38-81dc

KAYIP KIZIN AÇIKLAMALARI

Kısa bir süre sonra Mevlüde ile iletişim kuruldu ve canlı yayına bağlandı. Kendini Mustafa Çubuk'un müridi olarak tanımlayan Mevlüde, ailesini reddettiğini ve "Biz burada ilim öğreniyoruz" diyerek, yaşananları farklı bir perspektiften aktardı. Genç kadının çarşafa bürünmüş hali ve ifadeleri, izleyiciler arasında büyük şaşkınlık yarattı.

SAHTE ŞEYHİN KARANLIK GEÇMİŞİ

Esra Erol, programda Mustafa Çubuk'un geçmişine dair önemli bilgiler paylaştı. Çubuk'un daha önce tarihi eser kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklandığı ve bir süre Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğü bilgisi verildi. Ayrıca, Çubuk'un şu an kayıp olduğu ve hakkında çok sayıda iddia bulunduğu ifade edildi.

screenshot-41-mk2x

HAREM VE KIZ ÇOCUKLARI İDDİALARI

Yayına katılan diğer konuklar, Çubuk'un 300 kişiyle birlikte yaşadığı ve kendine bir harem kurduğu iddialarını ortaya attı. Bazıları, Çubuk'un müritlerini kırbaçladığını ve bazı kız çocuklarını evlendirdiğini öne sürdü. Ayrıca, Çubuk'un şifalı dokunuşlar ile tedavi ettiğini iddia etmesi, kamuoyunda büyük bir şaşkınlık yarattı.

Hayat Bilgisi'nin Gamze'si Eski Görüntüsünden Çok Farklı! Hayat Bilgisi'nin Gamze'si Eski Görüntüsünden Çok Farklı!

SAVAŞ ÇIKARMA PLANI

En çarpıcı iddialardan biri de, Mustafa Çubuk'un zorla tuttuğu kişilere "1500 kişi olduğumuzda savaş çıkartacağız" şeklinde mesajlar gönderdiğinin ortaya çıkmasıydı. Bu mesajlar, Çubuk'un bankacılık sistemini kafir kurumlar olarak gördüğünü ve hilafet hareketi için kredi çekmenin caiz olduğunu savunduğunu gösteriyor.

screenshot-39-hh3e

TERMAL OTELDE YAŞAM

Bütün bu iddiaların ortasında, Çanakkale'deki termal otelde yaşayan Hasan Bey, durumu farklı bir açıdan ele aldı. Yayına bağlanan Hasan Bey, "Burada 50 aile yaşıyoruz ve birlikte çalışarak geçimimizi sağlıyoruz" diyerek, iddiaları yalanladı. Kendilerinin bir topluluk olarak huzurlu bir yaşam sürdürdüklerini ve hiçbir şekilde zorlama olmadığını belirtti.

Bu olay, toplumda geniş yankı buldu ve birçok farklı spekülasyona neden oldu. Gerçeklerin ne olduğu ve Mustafa Çubuk hakkındaki tüm iddiaların doğruluğu, ilerleyen günlerde yapılacak araştırmalarla netlik kazanacak gibi görünüyor.