Tesettür kombinlerde takım ve elbiseler çok sık tercih edilir. Tercih edilen tesettür takım boyu en önemli konulardan biridir. Takım seçiminde boyunuzdan uzun ya da kısa bir takım seçtiğin zaman üzerinize ait olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Bu sebeple aldığınız takımın boyunu kendi vücudunuza uygun olacak şekilde yaptırmanız gerekir. Elbise tercih edilecek ise bu elbiseleri yüksek topuklu ayakkabılar ile kombin yaparsanız çok daha tamamla hiçbir görünüm ortaya çıkar. Tesettürlü kadınların renk ve model seçiminde sitede yer alan modelleri kendi tarzlarına en uygun olacak şekilde tercih etmesi gerekir.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı

Tesettür Kombini Nasıl Olmalıdır?

Tesettür kombin seçilirken ya da yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Bunlardan biri de kombin yapılırken kişinin boyu, kilosu ve vücut yapısı olur. Kişinin vücut yapısına uygun olan kıyafetleri seçmek çok daha iyi bir görünüm ortaya çıkarır. Vücut ölçüleri göz önünde bulundurulmadan bir tercih yapılır ise kişi göründüğünden daha kilolu ya da zayıf görünebilir. Bu sebeple de çok dikkat edilmelidir. Aynı zamanda renk uyumu ve aksesuar seçimi gibi konularda da dikkat edilir ise herhangi bir sorun söz konusu olmaz.

Tesettür Kombininde Uyumlu Renkleri Yakalamak?

Teserttür giyimi ile iligli olarak en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de renk uyumudur. Her renk kıyafet bu site içeriisnde farklı modeller ile karşımıza çıkar. Tesettür elbise modelleri tercih edilecek ise elbiseye uygun şal ya da eşarp renkleri tercih etmek daha iyi bir uyum yakalamanızı sağlar.Tesettür kombin yapılırken renk uyumu soft olduğunda daha şık ve günlük bir tarz elde etmek mümkün olur. Bunun dışında renkli kıyafetlerde de uyum yakalama şansı mümkündür. Özellikle son yıllarda pek çok farklı model ve renk seçeneği söz konusu olduğu için daha etkili bir sonuç elde edip daha uyumlu kombinler elde etmek mümkün olur.

Asil Bir Uyum İçerisinde Olan Tesettür Kombinleri

Hem şık hem de asil bir uyum içerisinde kombin yapmak isteyen tesettürlü kadınlar için takım şeklinde olan modeller ön plana çıkar. Takım tercih edildiği zaman kombin konusunda daha büyük bir kolaylık söz konusu olur. Renklerin uyumlu olması durumunda çok daha soft bir görünüm ortaya çıkar.

Özellikle son yıllarda model bakımından çeşitlilik gösteren takımlar ile hem kış hem de yaz aylarında son derece şık ve modern bir görünüm elde etmek mümkün hale gelir. Elbise modelleri de bu konuda büyük bir fayda sağlar. Kurtarıcı parçalar olmasından dolayı son yıllarda çok fazla tercih edilmeye başladı.

Doğru parçaları doğru aksesuarlar ile kombin yaptığınız zaman çok daha iyi bir sonuç elde etme şansı ortaya çıkar. Özellikle kemer ve ayakkabı kullanımı konusunda dikkatli davranmanız ile birlikte sonucu en iyi hale getirmek mümkün olur. Tesettürlü kadınlar için kombin yapma esnasında şal ya da eşarp kullanımı da çok önemlidir. Şal ve eşarp renk tercihi doğru yapılır ise daha bütün ve hoş bir görünüm elde edilmiş olur.

Rahat Duruş İçin Tesettür İkili Takım Modelleri

Gündelik hayatta rahat bir kombin yapabilmek için ikili takımlar son derece etkili bir parça olurlar. Hem rahat hem de gündelik hayata uygun olan modeller genellikle triko modeller olur. Aynı zamanda eşofman yapısında olan modellerde günlük kullanım için son derece etkili olur. Kendi duruşunuzu ve tarzınız ön plana çıkarmak için sitede bulunan modeller arasından kendinize uygun olanını tercih etmeniz gerekir.

Pantolon gömlek tarzında olan takımlar hem rahat hem de gündelik hayatı uyumlu bir hava ortaya çıkarır. Aynı zamanda şık ayakkabı ve çantalar ile kombin yapılır ise davet ve iş hayatında da rahatlıkla tercih edilebilir. Tercih edilen parçaların zamansız olması en önemli konular arasında yer alır. Modası geçmeyen parçaları tercih ettiğiniz zaman uzun yıllar bu parçaları rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tercih edilen ikili takımların mevsime uygun olması konusunda çok dikkatli davranmamız gerekir.

2024 Yılının En Çok Dikkat Çeken Kombinleri Nelerdir?

2024 yılında en çok ön plana çıkan tesettür giyim modeli genel olarak takım ve elbise şeklinde olan modeller olur. Bu parçaların kolay kombinlenebilir olması ve her ortama uyum sağlayabilmesi açısından her kadının dolabında bulunması gereken parçalar arasında bulunur. En çok dikkat çeken kombinler genel olarak blazer ceket ve kumaş pantolon şeklinde olan ikili takım modelleri olur. Bu modeller hem günlük kullanım hem de iş hayatında çok büyük bir kolaylık sağlar.

Editör: TE Bilisim