Ziraat Türkiye Kupası'nda 16 Ocak Salı günü gerçekleşen Hatayspor-Sakaryaspor karşılaşması, maç öncesinde yaşanan skandal sözlerle gündeme damga vurdu.

Mersin tribün lideri Murat Tanış'ın, Hatayspor taraftarlarına yönelik sarf ettiği hakaret ve küfürlü sözler, sosyal medyada büyük tepki çekti.

GÖKHAN ZAN'DAN SERT TEPKİ: "SÖZÜN, İNSANLIĞIN, VİCDANIN BİTTİĞİ AN"

Hataylı eski milli futbolcu Gökhan Zan, olaya sosyal medya üzerinden sert bir tepki gösterdi. Görüntülerin yayılmasının ardından Zan, "Sözün bittiği, insanlığın bittiği, vicdanın bittiği bir güne şahit olduk. Ne söylesem, ne yazsam duygularımı anlatmaya yetmeyecek, yetmiyor da..." ifadelerini kullandı.

"SEN HİZAYA GEL, HADDİNİ BİL, EDEBİNİ BİL"

Görüntüleri değerlendiren Gökhan Zan, Mersin tribün lideri Murat Tanış'a seslenerek, "Siz Hataylılardan ne istiyorsunuz?" sorusunu sordu. Zan, "Şu görüntüler elime ulaştığında nefesim daraldı, elim ayağım titredi. Mersinspor'un tribün lideri Murat Tanış, sana sesleniyorum; Sen hizaya gel, haddini bil, edebini bil" şeklinde sert bir uyarıda bulundu.

Metroda Uyuşturucu Skandalı: Vatandaşlar Şokta! Metroda Uyuşturucu Skandalı: Vatandaşlar Şokta!

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI UYANDIRAN PAYLAŞIM

Gökhan Zan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, olayın daha da büyümesine neden oldu.

Zan'ın çağrısı, spor camiasında ve geniş kitleler tarafından destek görürken, Tanış'ın sözleri kınandı. Olayın ilerleyen günlerde nasıl bir gelişme göstereceği merakla bekleniyor.