Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerine yönelik geniş çaplı bir hava harekatı gerçekleştirdiğini duyurdu. Operasyonda birçok terörist etkisiz hale getirildi.

37 HEDEF İMHA EDİLDİ

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak, depo ve çeşitli tesislerden oluşan 37 hedef başarıyla imha edildi. Yerli ve milli mühimmatın yoğun olarak kullanıldığı harekat, terör unsurlarına ağır darbe vurdu.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, harekatla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye kararlılıkla devam ettiğini vurguladı. Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ünlü iş insanı, zam talep eden işçileri azarladı Ünlü iş insanı, zam talep eden işçileri azarladı

"Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekat sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."

Editör: İsa Aslantaş