Türkiye - Hollanda Çeyrek Final Maçı Yarın Berlin'de
A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde yarın Berlin'de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

Milliler 3. Kez Çeyrek Finalde
Türkiye, F Grubu'nu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup eden Milliler, tarihlerinde 3. kez çeyrek finale çıktı.

Hollanda'nın Çeyrek Final Yolu
Hollanda, D Grubu'nda üçüncü olarak çeyrek finale yükseldi. Son 16 turunda Romanya'yı 3-0 mağlup eden Hollanda, Türkiye ile karşılaşacak.

İki Ülke Arasında Tarihçe
Türkiye ile Hollanda arasında bugüne kadar 10'u resmi olmak üzere 14 karşılaşma gerçekleşti. Hollanda, bu maçlardan 6'sını kazanırken, Türkiye 4 kez galip geldi. İki ekip arasındaki son karşılaşma 7 Eylül 2021'de Amsterdam Arena'da 6-1'lik Hollanda galibiyetiyle sonuçlandı.

CHP’li Yazgan’dan 24 Temmuz Basın Bayramı’nda yerel basın için yasa teklifi CHP’li Yazgan’dan 24 Temmuz Basın Bayramı’nda yerel basın için yasa teklifi

Teknik Direktör Montella'nın Yönetiminde
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, bugüne kadar 12 maça çıktı ve 6 galibiyet elde etti.

Yarı Final

Cezalılar ve Sakatlıklar
Türkiye'de Orkun Kökçü ile İsmail Yüksek, Hollanda maçında cezalı durumda bulunuyor. Merih Demiral'ın UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi sonrası durumu belirsizliğini koruyor.
 

Editör: Haber Editörü