Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan ve sayısız rekoru bünyesinde barındıran Kipaş Holding, Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü kadın CEO’sunu da kendi içerisinden çıkarmayı başardı. Kipaş Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz Dedebayraktar Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü Kadın CEO’su seçildi.

Kahramanmaraş'ta vahşet: Boğazı kesilmiş halde bulundu Kahramanmaraş'ta vahşet: Boğazı kesilmiş halde bulundu

TÜRKİYE’NİN AÇIĞINI KAPATIYORLAR

Türkiye’nin tekstil devi Kipaş Holding, Kâğıt, Enerji ve Çimento sektöründe Türkiye’nin büyük bir açığını kapatırken, başarıya katkı sunan yöneticiler Ekonomist dergisinin ilgisini çekmeyi başardı. Ekonomist dergisi bu yıl 8’incisini düzenlediği 40 Yaş Altı CEO araştırmasında Türkiye’nin en başarılı 40 yaş altı CEO’ların listesini yayınladı.

VERDİĞİ KARARLAR ÖNE ÇIKARTTI

Aynı dergi tarafından geçen yıl yapılan araştırmada Kipaş Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz Dedebayraktar Trendyol kurucusu Demet Mutlu’nun ardından ikinci olurken, özellikle deprem sürecinde gösterilen üretim ve ekonomide alınan başarılı kararlar nedeniyle birinciliğe yükseldi.

sinem-oksuz

DERGİ CEO’LARI SIKI MARKAJA ALIYOR

Ekonomist Dergisi, araştırmasında 40 yaş altı CEO’ların yönettikleri şirketlerin ciro, istihdam verileri ile verdikleri zorlu mücadeleyi ele aldı. Büyük yatırımlara imza atan genç yöneticilerin yatırım kararıyla şirketlerin büyümeye odaklandıklarını ve toplamda 228 milyar TL’yi yönettikleri belirtildi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ CEO LİSTESİNİN İLK 5’İNDE

Türkiye’nin 40 yaş altı erkek-kadın karma listesi 2022 verilerinde 11’inci sırada bulunan Sinem Öksüz Dedebayraktar bu yıl karma listenin 5’inci sırasına yükseldi. Karma listede Türkiye’nin en büyük 5’inci, kadınlar arasında da Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü kadını seçilen Öksüz Dedebayraktar Kahramanmaraş’ın bir kez daha gururu oldu.

DEPREMDEN ETKİLENDİK AMA YILMADIK

Deprem felaketi nedeniyle genç liderler için çok acı ama derslerle dolu bir deneyimin olduğunun da belirtildiği dergiye açıklamalarda bulunan Öksüz Dedebayraktar’ın deprem sürecinde yönetilmesi zor bir dönem olmasına rağmen önemli kararlara yön verdiğinin altı çizildi.

Şirketin depremden önemli ölçüde etkilendiğine değinen Kipaş Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz Dedebayraktar, “Kahramanmaraş’taki fabrikamızın yeniden üretime başlaması üç ayı aşkın bir süre aldı. Bu anlamda yılbaşındaki cirosal büyüme hedeflerimizi 2023 yılında gerçekleştiremedik. Öte yandan Aydın Söke’deki Batı Kipaş Kağıt fabrikamızın üretime geçişinin ikinci yılını tamamladıklarını ve bu fabrikada cirosal anlamda ciddi bir büyüme yakaladık. Ama yine de hedeflerimiz çok daha iyi rakamlar. Depremden etkilenen Kahramanmaraş’taki fabrikamızın ürün grubundaki müşterilerine destek vermek durumunda kaldığı için bu yatırımımızda da istediğimiz hedefleri tam olarak yakalayamadık” dedi.