Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2023 yılında Türkiye'nin en kalabalık mahallesi, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Bağcılar Mahallesi olarak belirlendi. Bağcılar Mahallesi, İstanbul'un Küçükçekmece ilçesindeki Atakent Mahallesi'ni 2016 yılında geride bırakarak, geçen yıl da en kalabalık mahalle unvanını korudu.

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki Adnan Kahveci Mahallesi 110 bin 619 nüfusuyla Bağcılar’ın ardından ikinci sıraya yer alırken Başakşehir ilçesindeki Kayabaşı Mahallesi 108 bin 455 nüfusla üçüncü sırada bulunuyor.

4 ilin ve 804 ilçenin nüfusundan daha kalabalık

Diyarbakır'daki 1,8 milyon kişinin 151 bin 459'unun yaşadığı Bağcılar Mahallesi, Bayburt ve Tunceli illerinin nüfusunu geride bırakarak dikkat çekiyor. Bağcılar Mahallesi, Türkiye'nin 4 ilinin ve 804 ilçesinin nüfusundan daha kalabalık bir konumda bulunuyor.

Bağcılar Mahallesi, İstanbul'un Çatalca, Şile ve Adalar ilçelerinden daha fazla nüfusa sahipken, Ankara'nın Polatlı, Çubuk ve Kahramankazan ilçeleri gibi 16 ilçesinden ve İzmir'in Gaziemir, Ödemiş ve Kemalpaşa ilçelerinden daha fazla nüfusu barındırıyor.

Türkiye'nin en kalabalık 5 mahallesinden 3'ü İstanbul'da bulunurken, Diyarbakır'daki Bağcılar ve Fırat mahalleleri ile Kayseri'nin Talas ilçesindeki Mevlana ve Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Karapürçek Mahallesi de ilk 20'de yer alıyor.