Mısır merkezli Sada El Balad, Türkiye'nin gelecekte olası bir savaşa hazırlıklı olduğunu belirten çarpıcı bir analiz yayımladı.

Çöpçüler Kralı filmi gerçek oldu: Çok konuşan kaynanasını balkondan aşağıya attı Çöpçüler Kralı filmi gerçek oldu: Çok konuşan kaynanasını balkondan aşağıya attı

"Türkiye 3. Dünya Savaşı'na Hazır" başlıklı analizde, Türkiye'nin Milli Savunma Bakanlığı tarafından her türlü senaryoya karşı hazırlıklı olduğu vurgulandı.

Bakanlık yetkilileri, ülkenin savunma ve güvenlik planlarını sürekli olarak güncellediklerini ve Türkiye'nin bu alanda önde gelen ülkelerden biri olduğunu savundu.

Analizde ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batılı ülkeleri İsrail'in Lübnan Hizbullah'ına yönelik potansiyel saldırı planlarını desteklemekle suçladığı belirtildi.

Erdoğan, İsrail'in bölgede büyük bir krize yol açabilecek bu planlarını kınadı.

Turkiye Askeri

TÜRKİYE'NİN İSRAİL'E MUHTEMEL OPERASYON HAZIRLIĞI

Sada El Balad'ın aktardığına göre, İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırı hazırlıklarının arttığı bilgileri üzerine, Türkiye'nin her türlü senaryoya karşı hazırlıklı olduğu vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarına göre Türkiye, bölgesel istikrarsızlık durumlarında müdahaleye hazır durumda bulunuyor.

1719564694 Türkiye

Arap medyası, bölgedeki gerilimin artabileceğini ve çatışmaların patlak verebileceğini öngörerek, Türkiye'nin İsrail'e karşı olası bir operasyon düzenleyebileceğini ve Batılı ülkelerin de bu sürece müdahil olabileceğini dile getirdi.

Editör: İsa Aslantaş