31 Mart seçimlerinden sonra Meral Akşener'in genel başkanlığı bırakarak yerine Müsavat Dervişoğlu'nun geçtiği İYİ Parti’de istifa dalgası devam ediyor.

İYİ PARTİ'DE KRİZ BÜYÜYOR

İYİ Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Hasan Kızıldağ, görevinden ayrıldığını açıkladı. Kızıldağ, açıklamasında Nisan ayında yapılan Olağanüstü Büyük Kurultay sonrasında aldıkları istifa kararını, köylerindeki cenazeler sebebiyle bugüne kadar ertelediklerini belirtti.

"İYİ PARTİ'YE UMUTLA KATILDIK"

Yaklaşık 22 yıldır süren tek adam yönetiminden kurtulma umuduyla İYİ Parti'ye katıldıklarını belirten Kızıldağ, partiye kuruluşundan itibaren destek verdiklerini ifade etti. Parti büyürken, Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meral Akşener’in süreci doğru yönetemediğini ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesine neden olduğunu dile getirdi.

"GÜVEN ZEDELENDİ, SEÇİM KAYBEDİLDİ"

Kızıldağ, 6'lı masa toplantılarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklamalarına Akşener’in kayıtsız kaldığını ve seçime günler kala "kazanacak aday bulalım" diyerek Erdoğan’ın elini güçlendirdiğini belirtti. Aday değişmediği halde 2 Büyükşehir Belediye Başkanını yanına alarak masaya dönen Akşener’in tutumunun, kamuoyunda güven kaybına yol açtığını ve bunun saha çalışmalarında büyük bir engel oluşturduğunu vurguladı.

"PARTİ YÖNETİMİNDE GÜVENSİZLİK OLUŞTU"

Seçim sürecinde Akşener’in sert söylemlerinin kamuoyunda kabul görmediğini ve partinin oy potansiyelini düşürdüğünü söyleyen Kızıldağ, parti kurulurken A takımı olarak kabul edilen çekirdek kadronun, "küçük olsun benim olsun" düşüncesiyle partiden uzaklaştırıldığını belirtti. Bu durumun, partide görev alanlarda güvensizlik oluşturduğunu ve kamuoyuna fikir beyan etmekten korkar hale geldiklerini ifade etti.

Kahramanmaraş'ta hayvansal atıklar temizleniyor Kahramanmaraş'ta hayvansal atıklar temizleniyor

"UMUTLARIMIZI YİTİRDİK"

Mahalli seçimlerden sonra parti kurultayında öz eleştiri yapılarak kadroların yenilenmesini beklerken, Meral Akşener’in yerine Müsavat Dervişoğlu’nun seçilmesi ve Tolga Akalın ve ekibinin dışlanmasıyla umutlarını yitirdiklerini belirten Kızıldağ, bu süreçte partinin fonksiyonunu kaybettiğini düşündüklerini söyledi.

"İSTİFA EDİYORUM"

Partinin yanlışlarına ortak olmamak adına kendisiyle birlikte aynı düşünceyi taşıyan birçok arkadaşının İYİ Parti'den istifa ettiğini açıklayan Kızıldağ, birlikte mücadele ettikleri dost ve arkadaşlarına hakkını helal ettiğini ve helallik dilediğini belirtti.

Editör: İsa Aslantaş