Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezinde İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 87. yıl dönümünde İlçe ortaöğretim birimleri arasında bilgi yarışması düzenlendi.

WhatsApp Image 2023-12-31 at 16.13.37

Düzenlenen etkinlik İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız Başkan adayı Toptaş: Hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kahramanmaraş İl Başkanı Dursun Nar, yarışma için katılan misafirlere hitaben yaptığı konuşmada: "PKK'lı teröristler, Hakkari'deki Birinci Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına bağlı geçici üs bölgemize alçakça saldırdı. Bu saldırıda, maalesef 6 vatan evladımız hayatını kaybetti. Aynı zamanda Pençe Harekâtı bölgesinde bir üst bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 evladımızı kaybettik. 12 evladımız şehit oldu. 12 Ocağa şehit ateşi düştü. Aziz şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve yüce Türk milletine başsağlığı diliyorum. Akif'in milli şiirimizde dile getirdiği gibi, ‘Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak! , Ülkü Ocakları olarak içteki ve dıştaki bütün hainlerin korkulu rüyası ve ensesinde eceli olmaya devam edeceğiz. Bugün burada milli ruhumuzun tercümanı olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü nedeniyle eğitim birimimizin organize ettiği bilgi yarışması etkinliği için toplandık. Cennet Mekân İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, vatanımızın tecrit edildiği, ordularımızın mücadele verdiği, hayat ve varlık haklarımızın tahrip edildiği bir dönemde İstiklal Marşı'mızın mısralarında milli vicdanları oluşturarak birleştirmiştir. İçteki ve dıştaki düşmana karşı, milli mücadelenin zor yıllarında Akif, Türk milletinin atan nabzı, haykıran iradesi ve meydan okuyan nefesi olmuştur" dedi. 

WhatsApp Image 2023-12-31 at 16.13.40

Nar, “Bilgi yarışmamıza katılım sağlayan ve Dereceye giren genç bozkurtlarımızı tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan Türk gençliğimizi yalnız bırakmayıp, katılım sağlayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. 

Mehmet Akif Ersoy vesilesi ile düzenlemiş olduğumuz yarışmamızın kazananını Türk gençliğidir. Başbuğ Alparslan Türkeş'in ifadesiyle gençlerimiz birer Türk bayrağıdır. Ve onların geleceğin liderleri, yöneticileri yapacak bireyler olmaları için üzerimize düşen tüm sorumlulukla çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

WhatsApp Image 2023-12-31 at 16.13.41

Bilgi yarışmasında birinciliği Dulkadiroğlu ilçesi, ikinciliği Afşin İlçesi, üçüncülüğü ise Çağlayancerit ilçesi elde etti.

Dereceye giren katılımcılara ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

WhatsApp Image 2023-12-31 at 16.13.38