Kahramanmaraş'ta farklı okullarda eğitim gören öğrenciler Ayşe Akpınar, Zeynep Yapıcı, Ömer Aktaş, Özay Güler, Mehmet Hakan Gizir, Ali Deniz Kıran, Uğur Tekin, Kübra Gök ve Emir Ege Yüce, zorlu eğitim öğretim dönemine rağmen tüm soruları doğru yanıtlayarak Kahramanmaraş’ın gururu oldu.


LGS Türkiye şampiyonu öğrenciler ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik etti.

Türkoğlu'nda fırtına gibi bir açılış: Görgel'den miting atmosferi! Türkoğlu'nda fırtına gibi bir açılış: Görgel'den miting atmosferi!


Vali Coşkun yaptığı konuşmada, “İlimiz merkezli depremler nedeniyle ikinci dönem eğitim öğretim hizmetine zorunlu olarak ara verildi ve afetin büyüklüğü, yıkıcı etkisi sebebiyle sıkıntılı bir süreç sonunda bu dönemi tamamladık. Şampiyon çocuklarımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıda en büyük emeğin çocuklarımız verdi. Ancak çocuklarımızın başarısında öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin ve ailelerinin de payı büyük. Bu anlamda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Emeklerine sağlık. 


Özellikle sınava hazırlanan öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetinden geri kalmamaları için her şart altında DYK kursları açıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı içerisinde bir eğitim kampüsü oluşturuldu. Hem depremzede öğretmenlerimiz hem de il dışından gelen gönüllü öğretmenlerimiz çocuklarımızın başarısı için gayret gösterdiler. Öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim süreçlerinde başarılarının devamını diliyorum. Depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim bizlere bir daha böyle afetler yaşatmasın.” dedi.


Ziyarette, öğrenciler ve ailelerine, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenleri eşlik etti.